Brussels Airlines wznawia loty za ocean

15 czerwca 2021 11:00
Belgijski przewoźnik po ponad 15 miesiącach przerwy wrócił do obsługi tras międzykontynentalnych z Brukseli do Stanów Zjednoczonych. Początkowo linia wznowi loty do Nowego Jorku i Waszyngtonu.
Reklama
W marcu 2020 roku miał miejsce ostatni rejs Brussels Airlines między Belgią a Stanami Zjednoczonymi. Wreszcie, wraz z systematycznym powrotem pasażerów na światowe lotniska, przewoźnik zdecydował o wznowieniu dotychczas zawieszonych połączeń z Brukseli do Nowego Jorku i Waszyngtonu. Rotacja do stołecznego Dystryktu Kolumbia odbywać się będzie cztery razy w tygodniu, a loty do „Wielkiego Jabłka” powtarzane będą trzykrotnie na przestrzeni tygodnia.


- To symboliczny kamień milowy w kontekście naszego planu odbudowy. Ostatni raz wykonywaliśmy loty do Stanów Zjednoczonych ponad 15 miesięcy temu. W międzyczasie przeszliśmy przez bardzo ciężki okres, który dotknął nas wszystkich. Z kolei dziś wykonujemy kolejny krok w stronę normalności i wolności - powiedziała Maaike Andries, przedstawiciel Brussels Airlines.

Do tej pory loty z Brukseli do Stanów Zjednoczonych były wykonywane przede wszystkim szerokokadłubowymi samolotami A330-200. Po drodze maszyny te zostały z floty belgijskiej linii wycofane i najprawdopodobniej zostaną zastąpione modelem A330-300.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy