Emirates wraca na Cypr i Maltę

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
11 czerwca 2021 09:00
Linie lotnicze Emirates wznawiają loty ze swojej bazy w Dubaju na Maltę przez Larnakę na Cyprze. Decyzja zapadła po poluzowaniu ograniczeń w podróżowaniu związanych w pandemią COVID-19.
Reklama

W czwartek (10.06) Linie lotnicze Emirates poinformowały o wznowieniu lotów z Dubaju–International do Larnaki na Cyprze i na Maltę. Powiększy to europejską siatę połączeń przewoźnika znad Zatoki Perskiej do 34 kierunków.

Rotacja łącząca Bliski Wschód z Cyprem i Maltą będzie wykonywana trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele. Pierwszy rejs zaplanowano już na najbliższą niedzielę (13.06). Loty będą obsługiwane dwuklasowymi samolotami Boeing 777-300ER, które zabiorą na pokład 42 pasażerów w klasie biznes oraz 386 w ekonomicznej.

Jak tłumaczy Emirates, przewoźnik zdecydował o ponownym uruchomieniu lotów, ponieważ od kilku dni podróżujący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą latać do krajów śródziemnomorskich bez kwarantanny. Obecnie w siatce linii jest ponad 30 miast w 20 krajach, do których obywatele ZEA mogą podróżować w celach turystycznych i biznesowych bez kwarantanny – wylicza Emirates.


Linie lotnicze poinformowały także, że w lipcu 2021 r. będą obsługiwać z Dubaju ponad 280 lotów tygodniowo, głównie do Europy, Stanów Zjednoczonych, na Bliski Wschód i do Afryki.

Po wylądowaniu na Malcie, pasażerowie Emirates będą mieli możliwość przesiadki na jednym bilecie do wielu innych europejskich miast, dzięki umowie code-share podpisanej z Air Malta. Przewoźnik przypomina także, że wszyscy pasażerowie podróżujący na Maltę, którzy ukończyli pięć lat, muszą posiadać negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany w ciągu 72 godzin przez przybyciem na wyspę. Pasażerowie muszą również przedstawić wypełniony formularz lokalizacyjny (PLF) oraz negatywny wynik testu PCR podczas odprawy w Dubaju.

Fot.: Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama