Dostawa pierwszego A350 do nowych linii World2fly

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 czerwca 2021 08:45
World2fly, nowa linia lotnicza założona niedawno przez hiszpańską firmę hotelarską Iberostar, mająca specjalizować się w lotach transatlantyckich, odebrała pierwszy z dwóch samolotów A350-900, zamówionych w leasingu za pośrednictwem Air Lease Corporation.
Reklama

Tym samym stała się najnowszym użytkownikiem najbardziej wydajnego spośród produkowanych obecnie dużych samolotów szerokokadłubowych. Przewoźnik mający siedzibę na Majorce będzie eksploatować oba wydzierżawione A350-900 na długodystansowych trasach z Madrytu do miejscowości turystycznych, takich jak Punta Cana (Dominikana), Cancun (Meksyk) i Hawana (Kuba).

Samoloty A350-900 firmy World2fly mają nowoczesną i bardzo wygodną kabinę z fotelami tej samej klasy dla 432 pasażerów. Podróżujący nimi skorzystają z większej przestrzeni osobistej, szerokich siedzeń i wyjątkowego komfortu oraz docenią systemy rozrywki i łączności internetowej najnowszej generacji. Kabina A350 w standardzie Airspace jest najcichszą wśród wszystkich samolotów szerokokadłubowych, przez co zapewnia pasażerom oraz załodze wyjątkowe doświadczenia z lotu.


W konstrukcji Airbusa A350 uwzględniono najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne, zastosowano kadłub i skrzydła z włókna węglowego oraz najbardziej oszczędne silniki Rolls- Royce Trent XWB. Połączenie najnowszych technologii przekłada się na znakomitą wydajność operacyjną i zapewnia World2fly równoważony rozwój, przy o 25 proc. mniejszym zużyciu paliwa i emisji CO2 w porównaniu z poprzednią generacją maszyn szerokokadłubowych. Do końca maja 2021 r. 49 klientów zamówiło 915 samolotów z rodziny A350.
Reklama
Tagi
world2fly

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama