Francja otwiera granice dla zaszczepionych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 czerwca 2021 09:43
Francja dołączyła wczoraj (9.06) do szerokiego grona państw, które otwierają swoje granice dla osób zaszczepionych. Wraz z częściowym przystąpieniem do unijnych certyfikatów COVID-19 turyści będą mogli przekroczyć francuską granicę pod warunkiem spełnienia określonych warunków.
Reklama

Niedawno informowaliśmy o przystąpieniu Hiszpanii do europejskich paszportów szczepień. Dzięki temu osoby, które w pełni przeszły cykl szczepień, przechorowały COVID-19 bądź posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa w organizmie mogą bezproblemowo odwiedzać kraj na Półwyspie Iberyjskim. Do Hiszpanii i wielu innych państw, będących częścią Unii Europejskiej (np. Polski i Grecji), przynajmniej częściowo, dołączyła wczoraj Francja.


Lokalne władze podzieliły państwa na trzy kategorie w zależności od zagrożenia epidemicznego. Polska wraz z innymi państwami europejskimi znalazła się na liście zielonej. Podróżujący z Polski nie muszą zatem wykonywać testu PCR przed wjazdem do Francji pod warunkiem pełnego zaszczepienia jednym z dopuszczonych przez Europejską Agencję Leków preparatów. W przypadku szczepionek dwudawkowych przed przybyciem do kraju należy odczekać dwa tygodnie, natomiast w przypadku preparatów jednodawkowych aż cztery. Podróżować bez testu mogą także osoby, które dwa tygodnie wcześniej zostały zaszczepione jedną dawką szczepionki i są ozdrowieńcami.

Pozostali turyści wciąż muszą legitymować się negatywnym wynikiem testu wykonanym do 72 godz. przed podróżą. Francja honoruje zarówno testy PCR jak i szybkie testy antygenowe. Zgodnie z informacją dostępną na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francuzi zaczną w pełni uznawać unijne certyfikaty sanitarne COVID-19 najpóźniej 1 lipca br.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama