Lotnisko w Modlinie z 51 kierunkami w czerwcu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 czerwca 2021 11:38
Cztery nowe kierunki a także powrót do siatki połączeń większości tras dostępnych w 2019 roku. W szczytowym momencie czerwca na tablicy odlotów Lotniska Warszawa/Modlin będzie widoczne ponad 50 kierunków.
Reklama
Z uwagi na pandemię COVID-19 i ograniczenia w przemieszczaniu się w sezonie zima 2020 Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsługiwał 17 kierunków. Jednak wraz z rozpoczęciem sezonu lato 2021 w samym tylko czerwcu zaplanowanych jest już prawie 500 lotów na 51 trasach. Już dziś można rezerwować bilety na loty z podwarszawskiego lotniska do 18 europejskich i 2 azjatyckich krajów.

Do siatki połączeń dołączają bardzo popularne kierunki wakacyjne. Od czerwca na naszych pasażerów czekają: Katania we Włoszech oraz Rodos i Zakhyntos w Grecji. Nowością w rozkładzie lotów jest także połączenie do Charkowa na Ukrainie, które wystartuje 16 czerwca.

Oprócz nowych tras, atrakcyjne dla szukających zasłużonego odpoczynku w sezonie wakacyjnym będą na pewno loty na Kretę, Majorkę, Sycylię czy Teneryfę. Natomiast turyści spragnieni kultury Bliskiego Wschodu mogą już planować wakacje w Jordanii, z wylotem z Lotniska Warszawa/Modlin.

W nadchodzących miesiącach zwiększy się także częstotliwość rejsów na wielu popularnych kierunkach, takich jak: Alicante, Ateny, Barcelona, Bergamo, Burgas, Bruksela-Charleroi, Madryt, Paryż-Beauvais oraz Rzym-Ciampino.

- Lotnisko Warszawa/Modlin obsługiwało przed pandemią koronawirusa ponad 3 miliony pasażerów rocznie. To port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno- wschodniej Polski. Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie możemy zaoferować im do dyspozycji wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych, które pozwolą spełnić marzenia o zagranicznych wakacjach. Liczba oferowanych połączeń pokazuje jaki potencjał w naszym lotnisku widzi największy lotniczy przewoźnik w Europie – Ryanair. – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Czerwiec jest także pierwszym miesiącem od początku pandemii Covid-19, w którym znacząco zwiększa się siatka i częstotliwość połączeń do Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim przywrócone zostają na stałe codzienne loty do Londynu. Pojawiają się też kierunki powracające do rozkładu, m. in.: Belfast, Edynburg, Leeds, czy Manchester. Łącznie z Lotniska Warszawa/Modlin będzie można polecieć do 12 miast Wielkiej Brytanii i Irlandii. Kierunek ukraiński również zostaje znacząco rozbudowany. Do Kijowa, który aktualnie znajduje się w siatce połączeń Lotniska, dołączają dwa nowe miasta: Charków i Lwów. Do kraju naszego wschodniego sąsiada planowane jest łącznie 9 rejsów tygodniowo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N