Emirates SkyCargo rozbudowuje infrastrukturę sieci chłodniczej w Dubaju

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 czerwca 2021 11:35
Emirates SkyCargo rozbudowuje infrastrukturę sieci chłodniczej w Dubaju, zwiększając możliwości transportu szczepionek.
Reklama

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, zwiększają możliwości w zakresie obsługi produktów farmaceutycznych i szczepionek wrażliwych na temperaturę w Dubaju, rozbudowując swoją w pełni zautomatyzowaną chłodnię o 94 pozycje dla palet lotniczych. Dodatkowe miejsca powstały w dedykowanym obiekcie farmaceutycznym posiadającym certyfikat EU GDP (Dobra Praktyka Dystrybucyjna) na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju.

Powiększona chłodnia zapewni dodatkowe 2600 m​2 powierzchni w kontrolowanej temperaturze (2-25°C) do przechowywania i transportowania szczepionek i innych środków farmaceutycznych, w specjalnie wybudowanym obiekcie Emirates SkyCargo, który posiada certyfikat GDP. Umacnia to tym samym pozycję przewoźnika jako lidera branży w zakresie lotniczego transportu farmaceutyków i zapewnienia dodatkowej przepustowości w centrum Dubaju, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na transport szczepionek przeciw COVID-19. Nowa powierzchnia może pomieścić jednorazowo około 60-90 milionów dawek szczepionek.

Emirates SkyCargo nadal odgrywają wiodącą rolę w międzynarodowej dystrybucji szczepionek, przewożąc od końca 2020 r. ponad 75 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 podczas ponad 250 lotów do ponad 60 miejsc docelowych.

- Linie Emirates SkyCargo są dumne z przewiezienia ponad 350 ton szczepionek przeciw COVID-19 na całym świecie, zapewniając potrzebne wsparcie społecznościom, które nadal są mocno dotknięte obecną falą pandemii. Z naszych obserwacji wynika, że w drugiej połowie roku nastąpi większe zapotrzebowanie na transport szczepionek do krajów rozwijających się. Już teraz zauważyliśmy zarówno wzrost liczby transportowanych szczepionek na COVID-19 w ciągu ostatnich kilku tygodni, jak i zwiększenie ich produkcji. Spodziewamy się, że przewieziemy 100 milionów dawek na długo przed końcem tego miesiąca – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes oddziału Emirates Cargo.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama