United Airlines: Nowi pracownicy muszą być zaszczepieni

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
8 czerwca 2021 10:30
Światowi przewoźnicy za wszelką cenę przekonują do szczepionek przeciw COVID-19, które są obecnie jedyną nadzieją na pokonanie wirusa. Amerykańskie linie United planują wprowadzenie obowiązku pełnego zaszczepienia u nowych pracowników.
Reklama
Jednym z sektorów, które najbardziej ucierpiały w pandemii jest przemysł lotniczy. Nic więc dziwnego, że cała branża dostrzega w szczepionkach jedyną szansę na szybki powrót do normalności i stopniowe odzyskanie korzystanej kondycji finansowej. Przewoźnicy aktywnie uczestniczą w międzynarodowych programach szczepień podkreślając, że sprawnie przeprowadzony proces wakcynacji w środowisku lotniczym, które jest szczególnie narażone na zakażenie w związku z dużą mobilnością pasażerów i nieustannym wręcz przekraczaniem granic, jest sprawą priorytetową.Z takiego założenia wyszły również amerykańskie linie United Airlines, które planują wprowadzenie obowiązku pełnego zaszczepienia u kandydatów do pracy w bazach przewoźnika zlokalizowanych na terenie USA. Osoby, które rozważają angaż w United Airlines, a z przyczyn religijnych bądź zdrowotnych nie będą mogły przyjąć szczepionki, będą miały możliwość szczegółowej argumentacji i przedstawienia swojej sytuacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Amerykański przewoźnik z Chicago nie jest jedyną linią lotniczą, która wymaga szczepień przeciw COVID-19 wśród swoich pracowników. Na podobny krok zdecydowały się m.in. łotewskie airBaltic czy australijskie Alliance Airlines. Aktywną kampanię prowadzą również linie Qatar Airways, które w kwietniu br. ogłosiły, że zaszczepiły już ponad 90 proc. swoich pracowników.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy