Chorwacja: Nowe zasady wjazdu do kraju

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 czerwca 2021 08:20
Ambasada RP w Zagrzebiu udostępniła w środę (2.06) zaktualizowaną informację dotyczącą zasad wjazdowych do Chorwacji. Lokalne władze zaktualizowały obowiązujące na granicy obostrzenia uwzględniając m.in. unijny certyfikat szczepień.
Reklama

Od dnia 2 czerwca br. granicę chorwacką bez żadnych obostrzeń mogą przekraczać m.in. posiadacze unijnego zielonego certyfikatu, który otrzymuje się m.in. po odbyciu pełnego cyklu szczepień czy przechorowaniu COVID-19. Z kwarantanny zwolnione są również osoby legitymujące się negatywnym wynikiem testu na obecność wirusa.

Chorwacja akceptuje zarówno badanie metodą PCR (test nie starszy niż 72 godziny) oraz za pomocą szybkich testów antygenowych (nie starszych niż 48 godzin). Ambasada podkreśla, że ważność obu testów liczy się od momentu pobrania materiału do badania. Z obostrzeń przy wjeździe do kraju zwolnione są także dzieci do momentu ukończenia dwunastu lat, które przekraczają granicę z opiekunami prawnymi posiadającymi negatywny wynik, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu.


Podróżujący niespełniający wymogów opisanych m.in. na stronie Ambasady RP w Zagrzebiu będą musiały odbyć kwarantannę trwającą 10 dni. Ta może zostać skrócona po wykonaniu badania w Chorwacji i przesłaniu negatywnego wyniku testu na pocztę elektroniczną przejścia granicznego.

Fot.: Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama