Poznań: Dreamliner bezpośrednio na kolejnych kierunkach

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
02 czerwca 2021 14:24
4 komentarze
Po tegorocznym sukcesie oferty egzotycznych kierunków, Rainbow wprowadza do swojej siatki lotów czarterowych kolejne kierunki obsługiwane bezpośrednio z Poznania samolotami Boeing 787.
Reklama

Egzotyczne kierunki w sezonie zimowym 2020/21 okazały się na tyle chętnie wybierane, że zimę 2021/22 Rainbow zabierze swoich klientów z Poznania na Dominikanę, Kubę, do Tajlandii i Meksyku – poinformował touroperator wraz z przedstawicielami poznańskiego portu lotniczego.

Dalekie destynacje stały się prawdziwym hitem tegorocznego wypoczynku. Wciąż latamy cztery razy w tygodniu pełnym samolotem szerokokadłubowym na Karaiby, a mamy koniec maja. W normalnym roku operacje egzotyczne na taką skalę kończyliśmy przed Wielkanocą. Dlatego na kolejny sezon egzotyczny, o który klienci już pytają, postanowiliśmy rozszerzyć operacje realizowane Dreamlinerami. Będziemy latać Boeingiem 787 na Dominikanę, Kubę, do Meksyku i Tajlandii również z Poznania. Dzięki temu mieszkańcy Polski zachodniej będą mogli bezpośrednio i wygodnie polecieć na dalekie wakacje – mówi Maciej Szczechura, przedstawiciel Rainbow Tours.


Przedstawiciele Rainbow wspominają także, że oferta czarterów z Poznania to łącznie 17 kierunków i 25 lotów w tygodniu – latem bezpośrednio z Wielkopolski będzie można się wybrać do 7 miejsc w Grecji, 2 w Turcji i Egipcie, a także do Hiszpanii, Tunezji, Czarnogóry i Albanii.

– Nowe wakacyjne kierunki od Rainbow to przede wszystkim spełnienie oczekiwań turystów
z Poznania i Wielkopolski na dalekie podróże prosto z naszego lotniska. Okres głębokiego kryzysu w branży lotniczej, a tym samym na lotniskach regionalnych, spowodowanego pandemią COVID-19, wbrew pesymizmowi, lecz przy otwarciu krajów, a dalej operatorów na nowe kierunki, wytworzył na sezon 2021 wiele nowych możliwości, których właśnie jesteśmy beneficjentami. Teraz na wyciągnięcie ręki są plaże Meksyku, Kuby i Dominikany oraz azjatycka kultura w Tajlandii. Wygodę podróży podkreśla lot szerokokadłubowym samolotem Boeing 787 Dreamliner. Ogłoszone na sezon 2021 przez Rainbow destynacje są ukoronowaniem oferty roku 2021 i tym samym najbogatszej w historii Ławicy siatki połączeń z Poznania – komentuje Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Poznań Airport.

Fot.: Rainbow Tours, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
cronwood 2021-06-07 23:23   
cronwood - Profil cronwood
lysypiotr76: "Wtedy znikną" - tyle, że to "wtedy" nie nastąpi w przewidywalnej przyszłości. Odbudowa ruchu biznesowego potrwa o wiele wolniej niż turystycznego. Wobec (post)pandemicznej rzeczywistości, w której trzeba konkurować z FR i W6, LOT ma za dużo samolotów szerokokadłubowych (ale także za dużo embraerów). Trzeba latać tam, gdzie są klienci, a nie tam, gdzie by się chciało żeby byli. Prędzej doczekam dreamlinerów latających na Kretę i Majorkę niż powrotu do realiów z 2019. Nota bene, wczoraj leciały z Okęcia dwa LOTowskie 738 w godzinnym odstępie na Santorini. Tak samo będzie w przyszłą (13.06) niedzielę.
lysypiotr76 2021-06-07 12:25   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
LOT przed pandemią stawiał na loty biznesowe. Teraz turystyczne. Mam jednak przeczucie, że postawi na biznesowe loty. Wtedy znikną turystyczne loty z lotnisk regionalnych.
cronwood 2021-06-05 22:00   
cronwood - Profil cronwood
Należy się cieszyć, że samoloty LOTu będą wykonywać "pracę przewozową", czy to w ramach akcji "LOT na Wakacje", czy jako czartery. Ale Tajlandia to raczej obecnie kierunek trudny (obecnie certificate of entry, obowiązkowa 14 dniowa kwarantanna w wyznaczonych hotelach; od 1 lipca podobno złagodzenie restrykcji dla zaszczepionych, ale tylko dla Phuket).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama