Katowice: Inauguracja kampanii "Lot na Wakacje"

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
02 czerwca 2021 09:29
W minionym tygodniu z Pyrzowic odleciały pierwsze samoloty LOT-u do słonecznych miast w Europie w ramach akcji "Lot na Wakacje". W szczycie sezonu letniego katowicka siatka połączeń przewoźnika składać się będzie z 15 tras.
Reklama

26 maja br. pierwsi pasażerowie z Katowic wsiedli na pokład samolotu LOT-u lecącego do Heraklionu na Krecie. Tym połączeniem przewoźnik oficjalnie zainaugurował swoją wakacyjną ofertę ze Śląska. Dwa dni później ruszyła trasa do bułgarskiego Burgas, a w ostatni dzień maja do albańskiej Tirany. Z kolei w Dzień Dziecka pierwsza maszyna w malowaniu LOT-u odleciała z Pyrzowic do Kalamaty.


Dziś (2.06) zainauguruje rotacja do Salonik, a w kolejnych dniach również trasy do Podgoricy i Samos. Ponad połowa wszystkich połączeń linii dostępnych z Katowic dotyczy Grecji. Do wspomnianej już Krety, Kalamaty, Salonik i Samos jeszcze w czerwcu dołączy Korfu, Rodos, Ateny i Preweza. Poza greckimi kierunkami LOT poleci także do Warny, Lamezii-Terme we włoskiej Kalabrii i do Olbii na Sardynii. Ostatnią wakacyjną trasę zaplanowaną na tegoroczne lato do Palmy na Majorce polski przewoźnik otworzy 23 czerwca. Z systemu rezerwacyjnego linii zniknęły za to bezpośrednie rejsy z Katowic do Barcelony, które miały miały stanowić 16 kierunek ze Śląska w ramach kampanii "Lot na Wakacje" i jeszcze w zeszłym tygodniu były reklamowane przez lotnisko w Pyrzowicach.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama