Frankfurt otwiera wszystkie terminale i drogi startowe

2 czerwca 2021 10:20
Wczoraj (1.06) nastąpiło długo wyczekiwane otwarcie wszystkich terminali oraz dróg startowych w porcie lotniczym we Frankfurcie. To odpowiedź niemieckiego lotniska na rosnący ruch pasażerski spowodowany zbliżającymi się wakacjami i stopniowo znoszonymi obostrzeniami w podróżowaniu.
Reklama
Przez ponad dwanaście miesięcy Terminal 2 we Frankfurcie świecił pustkami, gdyż został wyłączony z użytku przez władze lotniska na czas trwającej pandemii. Z kolei północna droga startowa przestała być użytkowana w grudniu ub. roku i od tamtej pory stanowiła płytę postojową dla niektórych maszyn Lufthansy. Wczoraj ten nienapawający optymizmem stan rzeczy uległ zmianie i zarówno Terminal 2 jak i północna droga startowa wróciły do życia. Pierwszym samolotem, który na nowo przetestował nawierzchnię zamkniętej dotychczas drogi była maszyna Lufthansy wykonująca bezpośredni lot z Rygi, natomiast pierwsi pasażerowie odlecieli z Terminala 2 na Rodos na pokładzie statku powietrznego linii TUI Fly.


- Wreszcie, po ponad roku przerwy, ponownie otwieramy Terminal 2 na naszym lotnisku. Decyzja ta podyktowana jest rosnącym zapotrzebowaniem na podróże lotnicze. Prawdziwych tłumów spodziewamy się w szczycie sezonu letniego. Jednocześnie robimy wszystko, aby zapewnić pasażerom i pracownikom portu bezpieczeństwo oraz zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa - powiedział Sascha König, jeden z dyrektorów spółki Fraport AG.

Przedstawiciel lotniska dodał, że terminal wyposażono w ponad 3 tys. znaków podłogowych ułatwiających przemieszczanie, niespełna 500 ścianek działowych oddzielających stanowiska odprawy, a także 30 dozowników z żelem dezynfekującym.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy