Kraków: W maju niespełna 80 tys. pasażerów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
01 czerwca 2021 13:20
W maju 2021 r. z krakowskiego lotniska skorzystało tylko 10 proc. pasażerów obsłużonych w analogicznym okresie 2019 r. Miniony miesiąc był jednak znacznie lepszy od kwietnia br.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 77 588 pasażerów, czyli o 90% mniej w stosunku do maja 2019 roku, ale już 46% więcej w stosunku do poprzedniego miesiąca (kwiecień 2021). - Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczne pustki w terminalu oraz restrykcyjnie ograniczone możliwości podróżowania na świecie. Tym bardziej cieszy nas, rosnący z tygodnia na tydzień, ruch pasażerski oraz szeroka wakacyjna siatka połączeń. Dzięki niej Krakowianie i Małopolanie, będą cieszyć się wakacjami m.in. w Albanii, Grecji, Chorwacji, Czarnogórze a także wypoczynkiem w Polsce min. nad polskim morzem. Mamy nadzieję, także, że amerykańscy turyści już niebawem przy możliwości swobodnych podróży transatlantyckich odkryją niezwykły potencjał naszego regionu dzięki podróżom PLL LOT do/z Chicago i Nowego Yorku.- powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

W maju w Kraków Airport, PLL LOT ogłosiły otwarcie w sezonie letnim 2021 połączenia z Krakowa do Bydgoszczy 2 razy w tygodniu. Loty rozpoczną się już już od 18 czerwca. W ramach #LOTnaWakacje pasażerowie będą mogli podróżować także do Tirany, Dubrownika, na Korfu i Rodos. Bazowy przewoźnik krakowskiego portu, Ryanair proponuje podróże po całej Polsce, do Krakowa, Szczecina, Gdańska i Wrocławia za jedyne 74 zł. Wakacje w pięknych miastach Polski też będą udane!


Do Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport powrócili zwiedzający! CEL po wielu miesiącach pracy z dziećmi i młodzieżą on-line, ponownie proponuje ekscytujące wycieczki dla pasjonatów lotnictwa oraz rodzin, dzieci i seniorów! Ponadto od 28 maja z lokali gastronomicznych znajdujących się w terminalu Kraków Airport znowu mogą korzystać pasażerowie, ciesząc się dobrym jedzeniem i wyjątkową atmosferą lotniska. Nadal należy pamiętać i przestrzegać zasad sanitarnych, które obowiązują: zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek w terminalu i na pokładzie samolotu oraz dezynfekcji rąk!

Fot.: Materiały prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama