KE rekomenduje znoszenie restrykcji w podróżowaniu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 czerwca 2021 10:26
Komisja Europejska zwróciła się do państw członkowskich z rekomendacją dotyczącą stopniowego łagodzenia obostrzeń w podróżowaniu spowodowanych pandemią COVID-19. Kraje UE powinny zwrócić szczególną uwagę na posiadaczy unijnych paszportów szczepień.
Reklama

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Komisja Europejska chciałaby, aby osoby zaszczepione dopuszczonymi do użytku preparatami miały możliwość bezproblemowego przekraczania granic wewnątrz Unii. Podróżujący legitymujący się tzw. certyfikatem szczepień nie musieliby odbywać obowiązkowej kwarantanny po przybyciu do kraju ani wykonywać testu na obecność COVID-19 po upływie 14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki.


- Ostatnie tygodnie przynoszą ciągły trend spadkowy liczby zakażeń, co pokazuje sukces kampanii szczepień w całej UE. Równolegle zachęcamy również do przystępnych cenowo i szeroko dostępnych możliwości testowania. W tym kontekście państwa członkowskie powoli znoszą ograniczenia związane z COVID-19 zarówno wewnątrz kraju, jak i w zakresie podróży. Dziś proponujemy, aby państwa członkowskie koordynowały to stopniowe znoszenie ograniczeń w swobodnym przepływie, biorąc pod uwagę nasze nowe wspólne narzędzie: unijny cyfrowy certyfikat COVID. Oczekujemy, że kraje członkowskie wykorzystają ten instrument najlepiej jak potrafią oraz rekomendację, która pozwala na swobodne i bezpieczne przemieszczanie się - powiedział Didier Reynders, komisarz UE ds. sprawiedliwości cytowany przez PAP.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama