Do Niemiec bez testu i kwarantanny

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
31 maja 2021 08:49
Od wczoraj (30.05) Polska nie jest uznawana przez Niemcy za obszar ryzyka zakażenia koronawirusem. Ograniczenia wjazdu z Polski na terytorium RFN zostały zniesione.
Reklama

Polska nie jest już na liscie obszarów ryzyka, to oznacza, że do Niemiec wjedziemy bez testu na obecność koronawirusa, ani nie będziemy musieli się poddawać kwarantannie.

Restrykcje te obowiązują każdą osobę przyjeżdżającą do RFN, która w ciągu 10 dni przed przyjazdem przebywała na obszarze ryzyka zakażenia koronawirusem albo obszarze wysokiego ryzyka czy obszarze występowania mutacji koronawirusa - informuje Deutsche Welle. Ponieważ Polska do 29 maja br. była obszarem ryzyka, to każdy, kto przed tą datą przebywał w Polsce, jeszcze do 8 czerwca będzie musiał zgłaszać wjazd do Niemiec, ewentualnie udać się na kwarantannę i zrobić test na koronawirusa po wjeździe do Niemiec.

Ograniczenia w podróżowaniu do Niemiec nie dotyczą już pracowników transgranicznych i osób podróżujących w ramach małego ruchu granicznego (do 24 godzin) czy odwiedzających w Polsce krewnych pierwszego stopnia (w przypadku wizyty nie dłuższej niż 72 godziny). Zostały one zniesione, gdy Polska przestała być obszarem wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem w połowie maja.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama