Hiszpania otwiera swoje granice dla zaszczepionych Amerykanów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 maja 2021 09:00
Z każdym dniem przybywa deklaracji z całego świata o stopniowym otwieraniu granic. Do grona państw, które już wkrótce, przynajmniej częściowo, powitają po dłuższej przerwie zagranicznych turystów spoza Europy dołączyła Hiszpania.
Reklama

Przedstawiciele hiszpańskiego rządu poinformowali, że już 7 czerwca br. otwarte zostaną granice kraju dla podróżnych ze Stanów Zjednoczonych. Warunkiem (prawie) bezproblemowego przekroczenia granicy będzie zaszczepienie przeciw COVID-19 jednym z dopuszczonych przez Europejską Agencję Leków preparatów. Obecnie są to szczepionki czterech koncernów farmaceutycznych: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneka oraz Johnson&Johnson. Podróż na Półwysep Iberyjski będzie możliwa po upływie przynajmniej 14 dni od momentu podania ostatniej dawki szczepionki.


Choć zaszczepieni turyści zostaną zwolnieni z obowiązku odbycia kwarantanny po przybyciu do Hiszpanii, pasażerowie podróżujący z USA i innych państw trzecich wciąż będą musieli posiadać negatywny wynik testu na obecność COVID-19 w organizmie. Ograniczenie nie będzie obowiązywać tylko w przypadku podróży z państw uznawanych przez hiszpańskie władze za bezpieczne. Na takiej liście znajduje się obecnie m.in. Japonia, Australia i Nowa Zelandia.

Na wieść o otwarciu granic dla zaszczepionych Amerykanów bezzwłocznie zareagowały linie lotnicze. United Airlines wznowią loty z Nowego Jorku do Barcelony oraz Madrytu. Na podobny krok zdecydowały się American Airlines, które podwoją dotychczasowe oferowanie nad Morze Śródziemne wraz z bezpośrednimi rejsami z Miami do Barcelony i z Dallas do stolicy Hiszpanii.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama