Testy na COVID-19 na bydgoski lotnisku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 maja 2021 10:35
Od 1 czerwca br. pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz, będą mogli wykonać testy w kierunku COVID-19 PCR oraz najtańsze wśród lotnisk w całym kraju - szybkie testy antygenowe.
Reklama

To efekt współpracy między Portem Lotniczym Bydgoszcz a Laboratorium Vitalabo. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pasażerów wspólnie z Laboratorium medycznym Vitalabo uruchamiamy punkt wymazowy na terenie regionalnego lotniska. To kolejny krok w kierunku bezpiecznego podróżowania. Obecnie niemal wszystkie kraje wymagają od podróżujących negatywnego testu na obecność koronawirusa.– mówi Tomasz Moraczewski Prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Punkt testowania bezpośrednio na lotnisku ułatwi podróż Pasażerom latającym z Bydgoszczy do Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Ukrainy, ale też podróżującym transferem przez Warszawę. Do skorzystania z oferty laboratorium i wykonania testu zapraszamy także wszystkich mieszkańców naszego regionu, którzy np. przekroczyli granicę i chcą być zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny.

Vitalabo to 11 laboratoriów, a także sieć kilkuset punktów pobrań. Laboratoria Medyczne Vitalabo świadczą usługi laboratoryjne zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak również dla klientów będących zakładami opieki zdrowotnej, szpitalami, a także zakładami pracy. W 2018 roku Vitalabo Laboratoria Medyczne dołączyły do największej Grupy Laboratoriów Medycznych Diagnostyka, co przyczyniło się do poszerzenia oferty badań analitycznych i wdrożenia nowoczesnych technologii. Vitalabo jako jedno z laboratoriów Grupy Diagnostyka obsługuje wszystkich touroperatorów zrzeszonych w Polskiej Izbie Turystyki.

- Wciąż pracujemy nad podnoszeniem jakości naszych usług i cieszę się, że będziemy wspólnie z Portem Lotniczym Bydgoszcz ułatwiać podróżowanie naszym pacjentom – mówi dr n. med. Anna Pietrykowska, prezes zarządu Vitalabo.

Godziny otwarcia punktu wymazowego zostały dostosowane do aktualnego rozkładu lotów. Laboratorium będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze w części ogólnodostępnej terminala.

W laboratorium na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz będą pobierane wymazy do badań w ramach dwóch rodzajów testów na obecność wirusa SARS-COV-2:
  • Test PCR (wynik po około 6 godzinach) - 360 zł
  • Szybki test antygenowy (wynik po około 30 minutach) - 119 zł
Wyniki testów będą dostępne w dwóch językach – polskim i angielskim, w zależności od zapotrzebowania osoby poddającej się badaniu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama