Ryanair planuje wnieść skargę przeciwko LOT-owi

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
25 maja 2021 15:27
Ryanair zaprotestował przeciwko koronawirusowej pomocy dla linii lotniczych, na koncie ma dwa pierwsze sukcesy. LOT może być następny na liście.
Reklama

Puls Biznesu informuje, że Ryanair przygotowuje dokumenty, by zaprotestować również przeciwko pomocy publicznej udzielonej OT-owi.

Olga Pawlonka, rzeczniczka Ryanaira, mówi, że "spółka sprzeciwia się pomocy publicznej, która nie jest transparentna i jest dyskryminująca". "Przewoźnik szacuje, że unijni przewoźnicy otrzymali około 30 mld EUR. W informacji po wygraniu dwóch pierwszych spraw wymienia kilka linii, które dostały wysoką pomoc publiczną. Jest wśród nich i LOT" - czytamy.

Ryanair złożył w sumie kilkanaście pozwów przeciwko Komisji Europejskiej za zezwolenie na pomoc finansową dla poszczególnych linii lotniczych, takich jak Lufthansa, KLM, Austrian Airlines i TAP, a także za krajowe programy, z których korzystają głównie tradycyjni przewoźnicy flagowi. Dziś sąd UE wydał trzy wyroki dotyczące skarg irlandzkiego przewoźnika.

19 maja br. TSUE anulował zgodę KE na pomoc dla KLM i TAP. Zwrot pomocy jest zawieszony do czasu ogłoszenia przez KE nowych decyzji, co ma nastąpić w ciągu dwóch miesięcy. KLM i TAP mogą apelować - zaznacza gazeta.

Holenderskie linie KLM miały otrzymać pomoc w wysokości 3,4 mld euro (15,4 mld złotych), natomiast wsparcie portugalskiego przewoźnika TAP wynieść miało 1,2 mld euro (5,4 mld złotych).Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama