Zielona Góra: Wkrótce wysyp nowych połączeń?

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
21 maja 2021 13:42
1 komentarz
Połączenie PLL LOT do Warszawy jest obecnie jedynym regularnie obsługiwanym kierunkiem dostępnym z Zielonej Góry. Już wkrótce ma się to zmienić, a pasażerowie zyskają kilka połączeń regularnych i czarterowych. Zarząd Województwa stara się przede wszystkim o loty do Chorwacji.
Reklama

Od wtorku (18.05) lotnisko Zielona Góra–Babimost jest ponownie otwarte dla ruchu lotniczego. Port lotniczy był zamknięty od 15 marca br., co uzasadniano przede wszystkich trudną sytuacją pandemiczną panującą w województwie lubuskim. Początkowo lotnisko miało pozostać zamknięte jedynie do 27 marca, jednak ostatecznie podjęto decyzję o przedłużeniu tego terminu.

Wraz z doniesieniami o wznowieniu operacji, Gazeta Lubuska informuje o nowych połączeniach, które wkrótce mają wystartować z Zielonej Góry. Jeszcze na ten sezon letni planowane są rejsy do Chorwacji, ponieważ właśnie to tam Lubuszanie najchętniej wyjeżdżają na wakacje, a także na riwierę turecką – pisze Gazeta.

Zarząd Województwa Lubuskiego miał rozpocząć starania, aby uruchomić bezpośrednie połączenie lotnicze z Zielonej Góry do atrakcyjnego turystycznie miejsca w Chorwacji. Według informacji Gazety Lubuskiej, spośród kilku lotnisk w tym kraju, najkorzystniejsze notowania wśród lubuskim władz ma Rijeka.


Plany rozwoju lotniska, poza połączeniami wakacyjno-czarterowych, obejmują także uruchomienie kilku regularnych połączeń do Skandynawii oraz „na kolejnych kierunkach europejskich”. Jak informuje dalej Gazeta Lubuska, trwają już ponadto rozmowy z przewoźnikami lotniczymi, którzy są zainteresowani uruchomieniem połączeń z lotniska w Babimoście, m.in. na Ukrainę – loty mogą być obsługiwane przez niskobudżetowych przewoźników lotniczych oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.

Jak sugeruje Gazeta, poza rejsami czarterowymi wykonywanymi we współpracy z touroperatorami, brana jest także pod uwagę rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i zwiększanie ilości kierunków obsługiwanych regularnie. Plany rozwoju lotniska w Babimoście obejmować mają nie tylko rozwój siatki połączeń, ale również rozbudowę i przystosowanie infrastruktury lotniska do wzrastającej liczby obsługiwanych pasażerów.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2021-05-21 16:43   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Ambitne plany ale czy w pelni realne? Sezonowa letnia trasa na poludnie Europy moze sie udac ale na pozostalych POZ jest chyba bardziej konkurencyjny. Zycze powodzenia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama