Lufthansa poleci z Malty za ocean

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
20 maja 2021 09:00
Niemieckie linie lotnicze rozpoczną loty pomiędzy Maltą a aglomeracją Nowego Jorku. Pierwszy rejs ma ruszyć już w czerwcu, jednak najprawdopodobniej nie będzie to trasa dostępna dla wszystkich.
Reklama

Linie lotnicze Lufthansa uruchomią w tym sezonie letnim połączenie z portu lotniczego Newark–Liberty na Maltę – poinformował portal One Mile At A Time.

Rejsy mają odbywać się od 30 czerwca do 15 października 2021 r., maksymalnie trzy razy w tygodniu. Nie będzie to jednak regularne połączenie pasażerskie – jego uruchomienie to wynik współpracy niemieckiej linii z Viking Ocean Cruises, dużym przewoźnikiem morskim obsługującym turystyczne rejsy po Morzu Śródziemnym.

Na tej trasie Lufthansa będzie korzystała z samolotu Airbus A350-900 z 293 miejscami dla pasażerów, w tym 48 w klasie biznes, 21 w ekonomicznej premium oraz 224 w ekonomicznej. Nowa trasa niemieckiego przewoźnika mierzy ok. 7 400 km, a podróż na niej ma potrwać 8 godzin i 40 minut w kierunku wschodnim oraz 9 godzin 45 minut w kierunku zachodnim.


Lufthansa planuje zaoferować tego lata serię lotów między Nowym Jorkiem a Maltą, we współpracy z dużym przewoźnikiem, który będzie obsługiwał rejsy po Morzu Śródziemnym – potwierdziło po wielu nieoficjalnych spekulacjach, biuro prasowe Lufthansy.

Loty do podnowojorskiego Newark będą wykonywane w formie czarteru, a bilety na nie będzie można kupić wraz z rejsami po Morzu Śródziemnym organizowanymi przez Viking Ocean Crusie – najprawdopodobniej te loty Lufthansy nie będą dostępne dla pasażerów indywidualnych.

Na Malcie znajduje się także główna baza Lufthansa Technik – część Lufthansa Group świadcząca usługi serwisu i naprawy samolotów oraz ich części i komponentów.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama