JetBlue: pierwsze dwie trasy do Europy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
20 maja 2021 09:50
Niskokosztowy przewoźnik JetBlue Airways, zgodnie ze wcześniejszymi planami, już w sierpniu 2021 r. poleci na swoich pierwszych europejskich trasach. Linia rozpoczęła sprzedaż biletów na rejsy do dwóch londyńskich portów lotniczych.
Reklama

Amerykańskie linie lotnicze JetBlue ogłosiły w środę (19.05) długo zapowiadane wejście na rynek transatlantycki, z bezpośrednimi lotami pomiędzy lotniskiem im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku a londyńskimi Heathrow oraz Gatwick. Pierwsza z tras ma ruszyć 11 sierpnia, druga natomiast 29 września 2021 r.

Loty na obu trasach będą odbywać się codziennie z wykorzystaniem nowych samolotów Airbus A321LR z 24 miejscami klasy premium, nazwanej przez przewoźnika Mint, która daje do dyspozycji pasażerów w pełni rozkładane fotele z adaptacyjnym materacem w prywatnych apartamentach. Na pokładzie znajdzie się także 114 miejsc klasy ekonomicznej z szerokimi 18,4-calowymi fotelami z wyprofilowanym miejscem na oparcie kolan. Większość foteli klasy ekonomicznej na pokładzie A321LR będzie oferować możliwość pełnego pochylenia oparć, natomiast w czterech rzędach (Even More Space) możliwe będzie uzyskanie dodatkowego miejsca na nogi.

JetBlue Airways odebrały pierwszego z 13 zamówionych samolotów tego typu w kwietniu br. – pozostałe mają trafić do przewoźnika do końca 2022 r. Wszystkie z tych maszyn zostaną wyposażone w eleganckie i przestronne wnętrze kabiny wykonane przez Airbusa w standardzie Airspace.

Bilety na loty ze Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych do brytyjskiej stolicy są już dostępne na stronie internetowej przewoźnika oraz u pośredników. Jak podaje JetBlue, ceny biletów do Londynu w dwie strony zaczynają od 599 dolarów (ok. 2 224 złote) za podróż w klasie ekonomicznej oraz od 1 979 dolarów (ok. 7 349 złotych) za lot w klasie premium Mint.

Plany lotów JetBlue do Europy pojawiły się już w połowie 2018 r., jednak dopiero rok później przewoźnik wskazał termin pierwszych rejsów na rok 2021. Pomimo światowego kryzysu w lotnictwie wywołanego pandemią COVID-19, ostatecznie budżetowe loty za ocean ruszą w III kwartale 2021 r., tak jak zostało to potwierdzone w listopadzie 2020 r. Wcześniej zapowiadane rejsy z Bostonu do Londynu wystartują jednak dopiero w roku 2022 r.


Początkowo JetBlue uzyskał możliwość lotów na londyńskie lotniska Gatwick i Stansted, jednak nie rezygnował ze starań o sloty na Heathrow, głównym porcie obsługującym Londyn, gdzie pomimo znacznie wyższych kosztów, przede wszystkim chciał latać. Taka możliwość pojawiła się m. in. przez pandemię COVID-19 i co za tym idzie, mniejszą liczbę chętnych na obsługę rejsów na główne lotnisko Londynu, które do początku 2020 r. pracowało na granicy swoich możliwości.

Amerykańska linia zamówiła także 13 egzemplarzy modelu A321XLR, które będą pojawiać się we flocie od 2023 r. Wydłużony zasięg tej maszyny zostanie zapewne przez JetBlue wykorzystany na innych europejskich trasach.

Fot.: JetBlue Airways, Airbus, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama