Islandzki PLAY ogłasza pierwszy kierunek

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 maja 2021 09:37
Nowy islandzki tani przewoźnik zdobył certyfikat pozwalający mu na realizowanie połączeń pasażerskich i ogłosił pierwsze miejsce, do którego poleci. Rejsy ruszą już w czerwcu tego roku.
Reklama

W ciągu minionego tygodnia nowa islandzka linia lotnicza otrzymała od Islandzkiego Urzędu Transportu (ICETRA) europejski Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC), a także zarejestrowała swój pierwszy samolot – jest to Airbus A321neo (TF-AEW) wyleasingowany od Air Lease Corp.

Pierwszą trasą PLAY będzie połączenie z Reykjavíku–Keflavík do Londynu–Stansted – poinformował Birgir Jónsson, dyrektor generalny PLAY. Rejsy mają wystartować 24 czerwca 2021 r. Nie podano dotąd rozkładu, natomiast sprzedaż biletów ma ruszyć do końca maja.

Jak przyznaje kierownictwo przewoźnika, siatka połączeń PLAY, przynajmniej na początku, będzie oparta o tradycyjne i sprawdzone kierunki – po Londynie, priorytetem będą loty do Kopenhagi. Wśród pozostałych kandydatów są Berlin, Paryż, Amsterdam i Barcelona, a także miejsca typowo wakacyjne, takie jak Alicante i Teneryfa. Już w styczniu 2022 r. przewoźnik chciałby latać także do Stanów Zjednoczonych.


[Pierwszy A321neo] będzie malowany tutaj, na Islandii w pierwszych dniach czerwca, aby być gotowy do pierwszego lotu inauguracyjnego 24 czerwca. Drugą maszynę dostaniemy na początku lipca, a trzecią mniej więcej w połowie lipca – dodał Jónsson.

PLAY zostało założone latem 2019 r. przez dwóch byłych menedżerów islandzkiej taniej linii lotniczej Wow Air, wraz z irlandzkim funduszem inwestycyjnym Avianta Capital, który objął 75 proc. udziałów. Przewoźnik początkowo chciał rozpocząć działalność w maju zeszłego roku i latać na sześciu europejskich kierunkach, co nie udało się ze względu na pandemię COVID-19.

W kwietniu tego roku spółce udało się pozyskać 40 mln dolarów kapitału – w nową linię lotniczą zainwestowały islandzkie przedsiębiorstwa, fundusze emerytalne oraz prywatni inwestorzy.

Fot.: PLAY

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama