W Warszawie powstało centrum symulatorowe dla załóg LOT-u

17 maja 2021 20:21
2 komentarze
W Warszawie powstało centrum symulatorowe, które będzie szkolić załogi LOT-u. Obiekt, uruchomiony pod egidą LOT Flight Academy, dysponuje obecnie dwoma symulatorami maszyn typu Embraer oraz Boeing 737.
Reklama
Inwestycja umożliwi utrzymanie uprawnień załóg w czasie ograniczonej siatki połączeń oraz podniesienie efektywności kosztowej szkoleń. Docelowo, dzięki stopniowo rozwijanej infrastrukturze centrum symulatorowego przewoźnik planuje uzyskać samowystarczalność w obszarze szkoleń przenosząc je z Miami, Singapuru czy Zurychu do Warszawy.

Centrum symulatorowe LOT-u powstało przy ul. Jutrzenki w Warszawie, 4 kilometry od siedziby przewoźnika. W momencie otwarcia do dyspozycji załóg udostępniono dwa symulatory służące do ćwiczeń operacji lotniczych na samolotach typu Embraer (symulator klasy FTD) oraz Boeing 737 w wersji FNTP2. Urządzenia, poprzez pełne odwzorowanie kokpitów maszyn umożliwiają przećwiczenie przez załogi procedur i operacji lotniczych w bezpiecznym środowisku, testowanie podejść oraz analizowanie incydentów.

Docelowo baza szkoleniowa obiektu zostanie rozszerzona m.in. o symulatory typu full flight, zwłaszcza dla samolotów Boeing 787 Dreamliner. Oprócz symulatorów, centrum zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt pozwalający na prowadzenie kompleksowych szkoleń dla personelu pokładowego, w tym urządzenia przeznaczone do awaryjnego otwierania drzwi samolotu (B787, B737 i EMB), treningu procedur przeciwpożarowych i obsługi pasażerów w kabinie. W ten sposób w perspektywie najbliższych lat przewoźnik zyska kompleksowe wyposażenie szkoleniowe, które nie tylko zabezpieczy wewnętrzne potrzeby LOT-u, ale również umożliwi wyjście z ofertą szkoleniową na rynek. Planowany horyzont czasowy dla instalacji kolejnych urządzeń to pierwszy kwartał 2022 roku.

Obecne dwa symulatory po odpowiedniej certyfikacji odpowiedzą na ok. 10-20 proc. zapotrzebowania w zakresie szkolenia podstawowego na maszynach typu Embraer i Boeing 737. Szacunkowy czas ich wykorzystania w skali roku wynosi od 1000 do 1500 godzin.

Ostatnie komentarze

kurak03 2021-05-20 12:06   
kurak03 - Profil kurak03
Fajnie, gratulujemy... Tylko ze mowa tu o FTD oraz FNTP2, czy to taki sukces? Obecnie na rynku polskim juz wiele firm oferuje FTD i FNTP2 . Gdyby to byly FFS to faktycznie byloby to osiagniecie. A tak? Pozostaje pytanie, jak to mozliwe ze po tylu latach LOT dalej nie ma choc jednego swojego symulatora FFS. Pytanie retoryczne, bo odpowiedz niestety wszyscy znamy :((( Pozdro 4 all
MaxDream 2021-05-18 08:11   
MaxDream - Profil MaxDream
Ciekawe, czy symulator uwzględnia znane problemy 737 MAX związane z MCAS.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy