Bamboo Airways poleci do USA

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
17 maja 2021 10:00
Bamboo Airways, wietnamski przewoźnik, który rozpoczął działalność w 2019 r., ogłosił, że od września br. poleci na zapowiadanych wcześniej, bezpośrednich trasach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Wietnamem.
Reklama

Bamboo Airways planuje rozpoczęcie rejsów z wietnamskiego lotniska Tan Son Nhat w Ho Chi Minh City do Los Angeles–International oraz San Francisco–International – poinformował wietnamski portal VnExpress.net.

Aby wykonywać loty, przewoźnik otrzymał już sloty na obu lotniskach w Kalifornii. Obecne plany Bamboo Airways zakładają, że ​​rejsy będą obsługiwane od 1 września 2021 r., choć ostateczna data startu może się oddalić z uwagi na wciąż niepewną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Zgodę na loty pomiędzy Wietnamem a Stanami Zjednoczonymi przewoźnik uzyskał już w ubiegłym roku.

Rejsy do Ameryki Północnej będzie obsługiwać samolot Boeing 787-9 Dreamliner. Na jego pokładzie w konfiguracji Bamboo Airways miejsce znajdzie 302 pasażerów – 26 w klasie biznesowej oraz 268 w ekonomicznej. Przewoźnik podkreśla, że klasa biznes stworzona została w dogodnej dla pasażerów konfiguracji 1-2-1, a fotele ułożone zostały w tzw. „jodełkę”.

Będzie to pierwsza linia oferująca bezpośrednie rejsy pomiędzy oboma krajami. Jak dotąd na loty do USA nie zdecydowały się linie lotnicze Vietnam Airlines, narodowy przewoźnik Wietnamu, chociaż według nieoficjalnych doniesień, planowały taki krok od wielu lat.Bamboo Airways to wietnamska linia lotnicza z siedzibą w Hanoi, należąca do FLC Group. Przewoźnik rozpoczął działalność w styczniu 2019 r. We flocie Bamboo znajduje się obecnie 28 maszyn, w tym samoloty Airbus A319, A320, A321, A320neo, A321neo oraz trzy szerokokadłubowce Boeing 787-9, a także Embraery E-190 i E-195 wyleasingowane m. in. od Polskich Linii Lotniczych LOT.

Głównymi bazami Bamboo Airways są dwa największe porty lotnicze w kraju – Hanoi–Noi Bai oraz Ho Chi Minh City–Tan Son Nhat. Z uwagi na pandemię koronawirusa, linia lata obecnie głównie na trasach krajowych po Wietnamie, ale w ograniczonym wymiarze także do Japonii, Korei Południowej i na Tajwan.

Fot.: Bamboo Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama