LOT wstrzymuje rejsy do Tel Awiwu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 maja 2021 18:33
Wskutek eskalacji konfliktu w Strefie Gazy, PLL LOT zdecydowały o zawieszeniu lotów do Tel Awiwu. Wznowienie lotów przewoźnik uzależnia od rozwoju sytuacji w Izraelu.
Reklama

Jak poinformował rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT, narodowy polski przewoźnik zawiesza loty do Tel Awiwu z powodu eskalacji konfliktu w Izraelu i Strefie Gazy.

LOT na razie zawiesił połączenia do Izraela, dzisiejszy [z czwartku, 13.05 – przyp. red.] rejs z Warszawy do Tel Awiwu został odwołany. Wznowienie lotów będzie uzależnione od rozwoju sytuacji w Izraelu. Każdorazowo będzie robiona analiza bezpieczeństwa i pod tym kątem będą podejmowane nasze decyzje. Zakładam, że przez najbliższe dni nie będziemy tam latać. Zgodnie z rozkładem, do końca maja LOT miałby wykonywać średnio trzy połączenia tygodniowo na trasie Warszawa – Tel Awiw – powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.


Czwartkowy (13.05) lot o numerze LO151 z Warszawy do Tel Awiwu (oraz powrotny LO152) został odwołany. Najbliższy rejs ze stolicy do Izraela planowany jest na wtorek (18.05) – jak sugeruje wypowiedź rzecznika prasowego LOT-u, ta rotacja także zostanie odwołana, jednak dotąd sprzedaż biletów nie została wstrzymana.

Z powodu niespokojnej sytuacji w Izraelu i Strefie Gazy, swoje loty do Tel Awiwu odwołały także linie lotnicze British Airways, Virgin Atlantic i Iberia, z kolei połączenia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Izraelem zawiesiły linie lotnicze United Airlines, Delta Air Lines oraz American Airlines.

W czwartek (13.05) władze portu lotniczego im. Ben Guriona w Tel Awiwie zdecydowały o przekierowaniu do odwołania wszystkich lotów na lotnisko Ejlat–Ramon na południu Izraela.

Fot.: PLL LOT, Czech Airlines Technics
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama