Trzecia linia poleci z Dubrownika do Nowego Jorku

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 maja 2021 10:19
Kolejna amerykańska linia lotnicza uruchomi bezpośrednie rejsy do najbardziej znanego chorwackiego kurortu. Loty na największe nowojorskie lotnisko ruszą już 2 lipca 2021 r.
Reklama

Delta Air Lines uruchomi sezonowe loty pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Dubrownikiem. Rejsy będą wykonywane z nowojorskiego lotniska JFK od 2 lipca 2021 r.

Nasi klienci są w centrum wszystkiego, co robimy – to od nich zależy, w które miejsca latamy. [...] Coraz więcej krajów łagodzi ograniczenia dla zaszczepionych podróżujących, a my jesteśmy gotowi pomóc ludziom ponownie wrócić do swojego życia i spotkać się z bliskimi – powiedział Joe Esposito, starszy wiceprezes Delta Air Lines ds. planowania siatki połączeń.

Do chorwackiego kurortu amerykański przewoźnik będzie latać cztery razy w tygodniu – we wtorki, czwartki, piątki i soboty. Rejsy obsłuży zabierający na pokład 226 pasażerów samolot Boeing 767-300, wyposażony w kabinę Delta One z 26 fotelami rozkładającymi się do płaskich łóżek oraz Delta Comfort+ z 35 miejscami w klasie Delta Comfort+.


Bilety są już dostępne na stronie internetowej przewoźnika oraz u pośredników. Obecnie ostatni rejs z JFK do Chorwacji zaplanowano na 2 października 2021 r.


W ubiegłym miesiącu plany rozpoczęcia lotów z podnowojorskiego lotniska Newark–Libery do Dalmacji ogłosił United Airlines – linia planuje latać na tej trasie trzy razy tygodniowo, od 8 lipca do 3 października 2021 r. Kilka dni temu start rejsów z Dubrownika do Newark ogłosił także nowy długodystansowy przewoźnik klasy premium, Pragusa.One, który chcę tę trasę obsługiwać od 21 czerwca 2021 r., trzy razy w tygodniu.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że Delta Air Lines, jako kolejny przewoźnik, rozpocznie tego lata połączenie Nowy Jork - Dubrownik. Chorwacja jest otwarta dla turystów ze Stanów Zjednoczonych od początku kwietnia, wymogiem jest okazanie dowodu szczepienia lub wyzdrowienia, negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego oraz potwierdzenie rezerwacji. Nasza narodowa akcja „bezpieczny pobyt w Chorwacji” zapewnia turystom najwyższe standardy epidemiologiczne. Nie możemy się doczekać powrotu turystów z USA – skomentowała Nikolina Brnjac, chorwacka minister turystyki i sportu.


Na początku czerwca 2019 r. loty z Filadelfii do chorwackiego Dubrownika uruchomiły linie American Airlines – było to wówczas pierwsze bezpośrednie połączenie bałkańskiego państwa ze Stanami Zjednoczonymi od 28 lat. Bilety sprzedawały się na tyle dobrze, że jeszcze przed pierwszym rejsem zdecydowano się na zwiększenie częstotliwości lotów do czterech w ciągu tygodnia, natomiast od czerwca 2020 r. samoloty AA miały przylatywać z Filadelfii do Dubrownika codziennie – połączenie jednak nie wystartowało ze względu na pandemię koronawirusa. Do tej pory American Airlines nie wyraziły zainteresowania powrotem do Dubrownika w tym sezonie letnim.

Amerykanie są drugą najliczniejszą grupą turystów przybywających do Południowej Dalmacji, zaraz po Brytyjczykach. Wpływ na to ma niewątpliwie m. in. fakt, że w Chorwacji, głównie w okolicach Dubrownika i Szybernika, kręcono wiele scen bardzo popularnego w Stanach Zjednoczonych serialu Gra o Tron produkcji HBO.

Fot.: Delta Air Lines, Wikimedia Commons
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama