Antonow wypadł z pasa w São Paulo

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 maja 2021 10:15
Transportowy Antonow uległ niegroźnemu wypadkowi podczas lądowania w São Paulo-Guarulhos. Przyczyna jest już ustalana przez miejscowe władze.
Reklama

We wtorek (11.05) nad ranem Antonow An-124-100M (UR-82007) wypadł z pasa startowego 09L lądując na lotnisku São Paulo-Guarulhos w Brazylii.

Maszyna wykonywała rejs ADB3829 z Paramaribo (Surinam), przewożąc 60-tonowy ładunek. Transportowiec wyjechał przednim podwoziem kilka metrów za drogę startową i ugrzązł w trawniku. Nikomu z załogi nic się nie stało.


Samolot przewoził 60 ton ładunku dla brazylijskiego Ministerstwa Zdrowia – w większości na pokładzie znajdowały środki ochrony indywidualnej używane do zwalczania koronawirusa. Samolot leciał do São Paulo z Miami w Stanach Zjednoczonych, z międzylądowaniem w stolicy Surinamu.

Ze względu na duży ciężar maszyny, cofanie Antonowa na drogę startową trwało do ok. 7:00. W tym czasie pas 09L pozostawał zamknięty. Przyczyny incydentu bada już brazylijskie Centrum ds. Zapobiegania Wypadkom Lotniczym i Badania Wypadków Lotniczych (CENIPA).
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama