Emirates poleci do Izraela

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
11 maja 2021 10:00
Emirates uruchomi rejsy do Tel Awiwu po kilku miesiącach od pierwszych zapowiedzi. Będzie to już czwarty przewoźnik latający bezpośrednio z Dubaju na największe lotnisko Izraela.
Reklama

Już 15 czerwca 2021 r. linie lotnicze Emirates uruchomią bezpośrednie loty pomiędzy swoją bazą przesiadkową w Dubaju a Tel Awiwem–Ben Gurion – ujawniono w notatce skierowanej do pracowników przewoźnika.

Linia znad Zatoki Perskiej planuje wykorzystywać na tej trasie szerokokadłubową maszynę Boeing 777-300ER. Rejsy mają odbywać się codziennie.

Już we wrześniu 2020 r. ogłoszono, że Emirates uzyskał zgodę na regularne połączenia pomiędzy Dubajem a Tel Awiwem, a rejsy miały ruszyć w styczniu 2021 r. Choć wówczas start połączenia się nie udał, wszystko wskazuje na to, że tym razem loty ruszą zgodnie z planem w połowie czerwca.Przewoźnik od dłuższego czasu przygotowywał się do rozpoczęcia rejsów do Tel Awiwu – w marcu 2021 r. zapowiedział uruchomienie nowej spółki kateringowej Kosher Arabia, która będzie dostarczać pasażerom koszerne posiłki.

Pomiędzy Dubajem a Tel Awiwem–Ben Gurion latają już El Al, Arkia oraz flydubai

Fot.: Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama