British Airways rusza Indiom na pomoc

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 maja 2021 10:25
Sytuacja pandemiczna w Indiach zdaje się być krytyczna i bliska kryzysu humanitarnego. W odpowiedzi na niepokojące wydarzenia nad Oceanem Indyjskim, środowisko międzynarodowe wysyła do kraju pomoc medyczną. Do akcji włączyły się m.in. linie British Airways.
Reklama

COVID-19 sieje w Indiach spustoszenie. To drugie najludniejsze na świecie państwo notuje obecnie blisko 400 tys. zakażeń oraz ponad 3 tys. zgonów dziennie. Lokalna społeczność nie radzi sobie w walce z wirusem, więc na pomoc Indiom ruszyły inne państwa i liczne organizacje pozarządowe.

Do akcji mającej na celu ograniczenie tragicznych skutków pandemii włączyły się m.in. brytyjskie linie lotnicze British Airways, które w środę (5.05) wysłały nad Ocean Indyjski wypełniony po brzegi wyposażeniem medycznym samolot Boeing 777. Na pokładzie maszyny, która odbyła bezpośredni przelot z londyńskiego Heathrow do Delhi, znalazło się ponad 1,3 tys. akcesoriów niezbędnych w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19 o łącznej masie przekraczającej 27 ton.


Nasza lotnicza rodzina czuje się głęboko poruszona zdarzeniami, które mają miejsce w Indiach. Pogłębiający się tam kryzys humanitarny dotknął wielu z naszych współpracowników. Mamy olbrzymie szczęście, że dysponujemy środkami, aby wesprzeć potrzebujących i wziąć czynny udział w transporcie istotnego wyposażenia medycznego. Chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim wolontariuszom British Airways, którzy każdego dnia zwalczają pandemię – powiedział Sean Doyle, dyrektor generalny British Airways.

Dramatyczna sytuacja w Indiach zmusiła większość państw do podjęcia natychmiastowej decyzji o wstrzymaniu bądź ograniczeniu podróży lotniczych do obszarów wysokiego ryzyka. Na taki krok zdecydowała się m.in. Polska. W obawie przed indyjską mutacją wirusa, rząd Mateusza Morawieckiego ogłosił, że podróżni wracający z Indii, Brazylii oraz RPA będą automatycznie kierowani na kwarantannę bez możliwości wcześniejszego zwolnienia po okazaniu negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama