Kraków: Wzrost ruchu w kwietniu. Odprawiono ponad 53 tys. pasażerów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 maja 2021 17:00
Port Lotniczy im. Jana Pawła II podsumował miniony miesiąc. Wreszcie, po roku niekorzystnych wyników, lotnisko może pochwalić się wzrostem pasażerów obsłużonych w kwietniu br.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
W ubiegłym miesiącu obsłużono w Krakowie ponad 53 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 35 proc. w porównaniu do marca br. Jest to również pokaźne odbicie zestawiając najnowszy rezultat z tym osiągniętym przed rokiem. W związku z wybuchem pandemii kwiecień 2020 r. był jednym z najgorszych miesięcy w historii lotnictwa, a liczba obsłużonych podróżnych na wszystkich polskich lotniskach praktycznie zmalała do zera.

W kwietniu ub. roku odprawiono w Balicach 52 pasażerów.


Od początku bieżącego roku krakowskie lotnisko odprawiło niespełna 180 tys. pasażerów. Z kolei przed rokiem, w pierwszych czterech miesiącach obsłużono ponad 1,5 mln podróżnych. W zbliżającym się okresie wakacyjnym należy spodziewać się jednak dużych wzrostów. Wystarczy wspomnieć, że tylko dwie czołowe tanie linie lotnicze, tj. Ryanair i Wizz Air, zaoferują w najbliższych miesiącach niespełna 100 tras dostępnych właśnie z Krakowa, a turyści jak nigdy dotąd są spragnieni ponownych podróży po świecie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama