Norwegian zwolni prawie 1200 osób

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
04 maja 2021 10:40
Linie lotnicze Norwegian ogłosiły plany zwolnień grupowych dla osób pracujących w Hiszpanii. Ma to związek między innymi z likwidacją bazy dalekodystansowej na lotnisku w Barcelonie.
Reklama

Zwolnienia grupowe w sumie miałyby objąć 1191 osób zatrudnionych w Hiszpanii. Spośród nich 607 pracuje na lotnisku Barcelona-El Prat. Związek zawodowy USO skrytykował plany linii i ostrzegł, że po likwidacji długodystansowej oferty przewoźnika podobny los czeka połączenia krótkodystansowe.


Bazy na Gran Canarii oraz na Teneryfie mają zostać zamknięte, natomiast liczba połączeń z baz w Maladze i Alicante ulegnie znacznemu ograniczeniu. Stanowi to kontynuację planu restrukturyzacji, która wcześniej objęła już kraje skandynawskie, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Włochy i Francję.

Związki zawodowe zapowiedziały, że przystąpią do negocjacji z przewoźnikiem. Ich celem będzie zachowanie jak największej liczby miejsc pracy.

Norwegian od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi, które jeszcze bardziej się pogłębiły w efekcie pandemii koronawirusa i znacznie ograniczonego popytu na latanie.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama