Lufthansa wraca do Gdańska

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 maja 2021 09:27
Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 niemiecki przewoźnik wraca do Gdańska. Pierwszy samolot odleci z Trójmiasta do Frankfurtu w połowie maja br. Połączenie do Monachium wróci dwa tygodnie później.
Reklama

Wraz ze wzrostem liczby osób zaszczepionych powoli spada liczba zakażeń. To z kolei przyczynia się do luzowania obostrzeń i stopniowego odmrażania światowych gospodarek. Ostrożny powrót do normalności dotyczy także branży lotniczej, która z optymizmem patrzy na zbliżający się sezon wakacyjny i z odwagą przywraca wstrzymane dotychczas połączenia. Tak jest w przypadku Lufthansy, która w minionych miesiącach, z nielicznymi wyjątkami, praktycznie zniknęła z polskiego nieba, a dziś ogłasza wznowienie kluczowych rotacji.


Pierwszy samolot niemieckiego przewoźnika odleci z gdańskiego lotniska do Frankfurtu już 11 maja br. Do końca miesiąca Lufthansa będzie operowała na tej trasie 5 razy w tygodniu, by od czerwca zwiększyć częstotliwość wykonywanych lotów nawet do dwóch dziennie. W szczycie sezonu linia zaoferuje trójmiejskim pasażerom 11 rejsów tygodniowo. Nieco ponad dwa tygodnie później, 31 maja, Lufthansa wznowi również regularne, codzienne rotacje do Monachium. W sumie przewoźnik będzie wykonywał 22 loty w skali całego tygodnia do obu niemieckich miast.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama