Vistara poleci z Indii do USA

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
29 kwietnia 2021 12:24
Uruchomiona kilka lat temu linia lotnicza z Indii uruchomi wkrótce pierwsze loty do Stanów Zjednoczonych.
Reklama
Vistara chce dodać Stany Zjednoczone do swojej siatki połączeń. Przewoźnik liczy na uruchomienie pierwszych lotów już we wrześniu 2021 r., po uzyskaniu zgody amerykańskiego Departamentu Transportu.

Linia z siedzibą w Gurgaon, obok New Delhi, nie wymienia konkretnych trasach jakie chciałby obsługiwać. Potwierdzono jednak, że do obsługi rejsów zostanie wykorzystana flota maszyn Boeing 787-9, których linia ma obecnie dwie, a oczekuje na dostawę dodatkowych czterech. Na ich pokładzie podróżować może 299 osób – 30 w klasie biznesowej, 21 w ekonomicznej premium oraz 248 w klasie ekonomicznej.


Wnętrze 787-9 w malowaniu Vistary, jak zachwala sam przewoźnik, jest bardzo podobne do Singapore Airlines. W klasie biznes pasażerowie mogą korzystać z fotela Stelia Symphony, który rozkłada się do płaskiego łóżka o długości 193 cm. Układ 1-2-1 zapewnia bezpośredni dostęp do przejścia dla wszystkich pasażerów. Maszyna zapewnia także pokładowy dostęp do Wi-Fi, obsługiwany przez Panasonic Avionics i Nelco.

Hinduski przewoźnik po raz pierwszy wystartował w styczniu 2015 r. i początkowo obsługiwał trasy krajowe. Już wtedy zapowiadano odważne plany ekspansji i loty m. in. do Stanów Zjednoczonych.

Fot.: Vistara
Tagi
vistara indie

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy