Ryanair poleci z Gdańska na Korfu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 kwietnia 2021 16:34
W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika pojawiło się nowe, wakacyjne połączenie z Gdańska. Od 1 lipca br. Ryanair zabierze pasażerów z Trójmiasta na grecką wyspę Korfu.
Reklama

W ostatnich dniach Grecja rozpoczęła stopniowe luzowanie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Grecy postanowili otworzyć swoje granice m.in. dla zaszczepionych Europejczyków, którzy nie będą musieli poddać się kwarantannie po przybyciu do kraju. Działania lokalnego rządu, mające na celu ostrożny powrót do normalności, stanowią niewątpliwą pokusę dla linii lotniczych, które nareszcie mogą myśleć o uruchamianiu nowych połączeń niepodlegających poważniejszym restrykcjom, szczególnie w kontekście rosnącej liczby osób zaszczepionych.

Już 1 lipca samolot Ryanaira po raz pierwszy wyruszy w podróż z Gdańska na Korfu. Połączenie realizowane będzie do 28 października dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek). Będzie to trzecia grecka wyspa, która znajdzie się w gdańskiej siatce połączeń irlandzkiego przewoźnika. Do tej pory linia zapowiedziała otwarcie bezpośrednich rotacji na Santorini (od 2 lipca) i Kretę (od 4 lipca).

Tę malowniczą, położoną u wybrzeży Albanii, wyspę odwiedza ponad milion turystów rocznie, a jedna trzecia mieszkańców tego regionu zatrudniona jest w sektorze turystycznym. Tym samym uruchomienie nowej trasy jest nie tylko okazją dla spragnionych słonecznych wakacji podróżnych, ale również szansą dla lokalnego przemysłu na gospodarcze ożywienie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama