British Airways poleci na Łotwę i do Rumunii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 kwietnia 2021 10:52
Nowe trasy British Airways, które połączą Gdańsk i Wrocław z największym europejskim lotniskiem to nie są jedyne nowości w siatce przewoźnika. Wraz z uruchomieniem dwóch rotacji z Polski, linia ogłosiła również otwarcie połączeń na Łotwę i do Rumunii.
Reklama

Wczorajsza, długo wyczekiwana informacja o nowych trasach British Airways z Gdańska oraz Wrocławia na londyńskie Heathrow odbiła się szerokim echem w środowisku lotniczym. Okazuje się, że przewoźnik planuje dalszą ekspansję w centralnej i wschodniej Europie. Poza połączeniami z odpowiednio trzeciego i piątego lotniska w Polsce linia uruchomi również rotacje na Łotwę i do Rumunii. Od początku lipca br. British Airways poleci z Heathrow do Rygi i Kluż-Napoki. Trasy te, podobnie jak nowe połączenia między Polską a Wielką Brytanią, obsługiwane będą samolotami Airbus 320.


Loty do Rygi i Kluż-Napoki zostaną zainaugurowane 2 lipca. Obecnie przewoźnik zakłada, że będą to kierunki sezonowe. Zarówno łotewscy jak i rumuńscy pasażerowie będą mieli do wyboru trzy operacje tygodniowo (środa, piątek, niedziela). Samolot wystartuje z Londynu do stolicy Łotwy o godzinie 15:00. Lot powrotny zaplanowany jest na 20:30. Z kolei podróż maszyny zmierzającej do rumuńskiego Siedmiogrodu rozpocznie się o 7:00. Start z Kluż-Napoki przewidziany jest na 12:40.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama