Wizz Air myśli o ekspansji w Indiach i Afryce

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
28 kwietnia 2021 10:15
Mimo pandemii i wynikających z niej trudności, Wizz Air nadal szuka rynków do przyszłego rozwoju.
Reklama

Wizz Air rozważa ekspansję w Indiach i Afryce, ponieważ ograniczenia podróżowania związane z pandemią COVID-19 w Europie utrzymują się – powiedział József Váradi, prezes przewoźnika, podczas odbywającego się online World Aviation Festival.

Jak zapowiedziano, kiedy kraje ponownie się otworzą, Wizz Air może z czasem rozszerzyć swoją działalność na Afrykę oraz Azję, która również jest możliwym celem.

W tym momencie jako na rynek docelowy patrzymy przede wszystkich na Indie. Z perspektywy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Indie to ogromne możliwości z ogromnym ruchem pasażerów. Nie planujemy jednak lotów krajowych w Indiach, ani budowania tam bazy operacyjnej. Traktujemy ten kraj jako cel – powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.


Jak powiedział Váradi dla Bloomberga, jego przewoźnik nie planuje zmniejszania ilości zamówionych od Airbusa maszyn ani opóźniania ich dostaw. W ciągu najbliższych 12 miesięcy Wizz Air spodziewa się odebrać 27 maszyn, jednak nie wyklucza, że zwróci przynajmniej część tych samolotów, na które wygaśnie umowa leasingu.

Za dwa lata będziemy mieć A321XLR, co oznacza dodatkowe półtorej godziny lotu. Jeśli umieścimy ten samolot w Abu Zabi i narysujemy okrąg z takim promieniem, znajdzie się w nim pięć miliardów ludzi. Myślę, że to niesamowita okazja warta wykorzystania – dodał Váradi.

Fot.: Wizz Air Abu Dhabi
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama