Zaszczepieni Amerykanie już latem w Europie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
28 kwietnia 2021 09:40
1 komentarz
Ze względu na zadowalające tempo szczepień przeciw COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, UE rozważa umożliwienie Amerykanom podróżowania do Europy w celach turystycznych.
Reklama
Obywatele Stanów Zjednoczonych będą mogli wkrótce ponownie odwiedzać Europę, i to nawet w celach turystycznych – powiedziała Ursula von der Leyen, Przewodnicząca Komisji Europejskiej w wywiadzie dla New York Times. Warunkiem będzie pełne zaszczepienie jedną ze szczepionek na koronawirusa zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków (EMA).

Według Leyen już w połowie czerwca Stany Zjednoczone mogą zaszczepić już ok. 70 proc. obywateli, co według części specjalistów równa się z odpornością zbiorową. Za oceanem zatwierdzonymi szczepionkami są produkty firmy Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson.


Leyen nie podała jednak dokładnej daty, kiedy amerykańscy turyści będą mogli odwiedzać kraje UE. Najprawdopodobniej Komisja Europejska chce aby termin ten zbiegł się z wprowadzeniem europejskiego paszportu szczepień, który ma na celu ułatwienie obywatelom Unii Europejskiej podróżowanie po Europie.

Europejscy politycy liczą, że gdy szczepienia w Unii Europejskiej będą tak zaawansowane jak w Stanach Zjednoczonych, USA podejmie podobne, wzajemne krok dla Europejczyków chcących podróżować za ocean. UE negocjuje także z innymi krajami trzecimi, w których poziom wyszczepienia jest już wysoki – w szczególności z Wielką Brytanią oraz Izraelem.

Fot.: materiały prasowe, Komisja Europejska

Ostatnie komentarze

Pasjonat 2021-04-28 15:33   
Pasjonat - Profil Pasjonat
A gdy ktoś rok temu mówił "zobaczycie, za rok bez paszportu szczepień nigdzie nie pojedziecie" to słyszał że jest płaskoziemcą...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy