LOT poleci na główne lotnisko Dubaju

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
27 kwietnia 2021 12:46
7 komentarzy
Jeszcze w tym roku narodowy polski przewoźnik zaoferuje rejsy na główne międzynarodowe lotnisko obsługujące Dubaj. Loty będą realizowane maszynami Boeing 737-800, a w razie potrzeby 787-8 Dreamliner.
Reklama

Na jesieni tego roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią loty do Dubaju – informuje narodowy przewoźnik. Rejsy mają ruszyć 19 września 2021 r. i będą wykonywane przez maszyny Boeingi 737-800. Jak tłumaczy przewoźnik, połączenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostanie zainauguruje tuż przed światowym EXPO 2020, a rejsy będą dostępne przez całą zimę, zapewniając Polakom doskonałą ofertę egzotycznego wypoczynku zimą. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika i u pośredników.
  • Warszawa - Dubaj
  • LO 121 Warszawa 7:40 – Dubaj 15:25 (-2-4--7)
  • LO 122 Dubaj 17:15 – Warszawa 21:35 (-2-4--7)
We wrześniu tego roku LOT po raz pierwszy zainauguruje połączenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rejsy dostępne będą do końca marca 2022 r. Samoloty LOT-u będą startowały z Lotniska Chopina na główne lotnisko Dubaju, Dubai International Airport (DXB), trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele. Rejs potrwa ok. 6 godzin.


Do obsługi połączenia LOT przeznaczył 168-miejscowe maszyny Boeing 737-800 NG z oddzielną klasą biznes liczącą 12 szerokich foteli. W razie odpowiednio wysokiego zapotrzebowania, połączenie będzie obsługiwane również przez Dreamlinery w wersji 787-8. Pasażerom we wszystkich klasach LOT zaproponuje podczas lotu dwa serwisy, a także rozbudowaną ofertę napojów i alkoholi.

– W ciągu kilku ostatnich lat Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. Przed pandemią tylko w
2019 r. z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów. Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki widzimy przestrzeń do rozwoju dla LOT-u. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią polski produkt, znakomicie dopasowany zarówno dla odwiedzających wystawę EXPO, jak i turystów rozkład i atrakcyjną ofertę cenową – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

Liczący zaledwie 3 mln mieszkańców Dubaj zaraz po Bangkoku, Londynie i Paryżu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie. To dla regionu Bliskiego Wschodu, jak i całego świata jedno z najważniejszych centrów finansowych i handlu ropą, złotem i diamentami. Od 1 października br. do 31 marca 2022 r. stolica emiratu będzie gospodarzem wystawy EXPO 2020 przeniesionej w 2020 r. ze względu na pandemię koronawirusa.


– W tym roku zgodnie z zapowiedziami i prognozami odbudowywania się ruchu pasażerskiego konsekwentnie stawiamy na rozwój oferty turystycznej. Dubaj, obok Sri Lanki jest kolejną propozycją dla naszych pasażerów stworzoną z myślą o wypoczynku w ciepłych krajach w czasie chłodnych miesięcy zimowych w Polsce. Tym samym, ze względu na odwróconą sezonowość ruchu, połączenie to pozwoli
nam wykorzystać zasoby operacyjne w tzw. niskim sezonie. Zadbaliśmy o to, aby nasz produkt pokładowy oferowany był na najwyższym poziomie, przy pełnym reżimie sanitarnym obowiązującym w czasie pandemii – dodaje Fijoł.

Jak zapowiada przewoźnik, kolejne połączenia sezonowe i regularne będą stopniowo pojawiały się w rozkładach przewoźnika. Docelowy kształt siatki i częstotliwość połączeń będą uzależnione od sytuacji epidemicznej w Europie i na świecie.

Fot.: Polskie Linie Lotnicze LOT, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2021-04-28 21:22   
jjemiolo - Profil jjemiolo
By okres w latach 80-tych kiedy LOT obslugiwal trzy glowne lotniska ZEA - AUH, DXB i SHJ - w dwoch lotach tygodniowo uzywajac TU-154 (@ wroord: zgadza sie ze te trasy wlaczaly tez okazjonalnie KWI i BAH). Pozniej DXB byl postojem na linii do BKK na IL62. Dodatkowo BOM, ATH, DAM i BGW byly innymi stopami na trasie do BKK, ktore zmienialy sie w kolejnych latach. Pozniej DXB byl tez jedynym stopem do BKK i SIN juz na 767.
wroord 2021-04-28 14:46   
wroord - Profil wroord
No wlasnie Dubaj juz byl i swego czasu jak sie nie myle LOT latal dalej do Bahrajnu.
mariusz1969 2021-04-28 13:57   
mariusz1969 - Profil mariusz1969
Na początku lat 90-tych LOT miał stałe połączenie z Dubajem. Trasa była wykonywana z międzylądowaniem w Larnace. Panowie z PR LOT-u proszę nie zapominać ze ta trasa już była. Życzę powodzenia
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama