KLM: 65 lat lotów między Polską a Holandią

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
27 kwietnia 2021 09:19
KLM obchodził jubileusz 65-lecia lotów między Polską a Holandią. Pierwsze połączenie ustanowiono między Amsterdamem a Warszawą w 1956 roku. Z okazji rocznicy, na warszawskim lotnisku im. Chopina na pasażerów KLM czekały niespodzianki w postaci tulipanów.
Reklama

Trasę z Amsterdamu do Warszawy zainaugurowano 24 kwietnia 1956 roku, śmigłowcem typu Douglas DC-4 o imieniu „Paramaribo”, który przewiózł sześciu pasażerów, w tym honorowego gościa – burmistrza Amsterdamu. Początkowo rejs był oferowany dwa razy w tygodniu, a KLM był pierwszą zachodnioeuropejską linią lotniczą, która uruchomiła regularne połączenie z Polską po II wojnie światowej. Od ponad 100 lat, KLM jest pionierem w branży lotniczej i najstarszą linią, która nadal działa pod oryginalną nazwą. Aktualnie holenderski przewoźnik oferuje dwa połączenia dziennie z Warszawy do Amsterdamu, ponadto jest obecny w czterech innych polskich miastach – Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

- Dziś, kiedy KLM i cała branża lotnicza borykają się najcięższym kryzysem w historii lotnictwa, spojrzenie wstecz na udane 65 lat połączenia między Warszawą, a Amsterdamem napawa nas dumą. Dokładamy wszelkich starań, aby kontynuować naszą działalność w najbliższej i dalszej przyszłości, uwzględniając wszystkie niezbędne środki ochrony zdrowia naszych pasażerów. Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, partnerom i akcjonariuszom za minione, udane 65 lat. Z okazji jubileuszu życzę całej firmie i jej pasażerom optymistycznego spojrzenia w przyszłość - powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM na Polskę.


- Dziś obchodzimy wyjątkową rocznicę - 65 lat od momentu uruchomienia połączenia między Warszawą a Amsterdamem. Napawa to radością i optymizmem zarówno KLM Royal Dutch Airlines, jak i Lotnisko Chopina. Nasza współpraca i wzajemne wsparcie są niezwykle cenne, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Z całego serca gratulujemy i dziękujemy naszemu niderlandzkiemu partnerowi i życzymy KLM kolejnych rocznic obecności w Polsce - mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama