KLM wprowadza wi-fi na trasach europejskich

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 kwietnia 2021 09:59
Holenderskie linie narodowe poinformowały o rozpoczęciu instalacji bezprzewodowego Internetu na pokładach pierwszych maszyn obsługujących rotacje europejskie. Udogodnienie będzie początkowo obejmowało samoloty Boeing 737-800.
Reklama
KLM planuje w najbliższym czasie wyposażyć osiemnaście samolotów Boeing 737-800 w system Wi-Fi. Aby osiągnąć wyznaczony cel przewoźnik nawiązał współpracę z firmą Viasat, która będzie odpowiedzialna za zapewnienie oraz utrzymywanie niezbędnej technologii. Proces unowocześniania maszyn wykonujących operacje europejskie ma zakończyć się do końca bieżącego roku.

- KLM nieustannie wzbogaca swoją ofertę dostępną na pokładzie samolotów, aby móc sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Wi-Fi dostępne podczas lotów jest istotną usługą, którą pasażerowie cenią sobie szczególnie. Jako linia zapewniamy już bezprzewodowy Internet na większości naszych międzynarodowych połączeniach. Dzięki współpracy z Viasat mamy nadzieję na rozszerzenie pokładowego Wi-Fi także na trasy europejskie - powiedział Boet Kreiken, dyrektor KLM.

Przewoźnik tłumaczy, że transmisja danych z pokładów samolotów KLM jest możliwa dzięki podłączeniu urządzeń pasażerów bezpośrednio do europejskiej satelity Viasat. Linia oferuje trzy opcje bezprzewodowego Internetu dostępnego podczas lotu. Podstawowy, bezpłatny pakiet umożliwia podróżnym wysyłanie i odbieranie wiadomości za pośrednictwem najpopularniejszych komunikatorów tj. Messenger czy WhatsApp. Osoby, które potrzebują wykorzystania większej ilości danych mogą zdecydować się na pakiet dodatkowo płatny.

Obecnie wszystkie samoloty Boeing 787 oraz Airbus 330 należące do przewoźnika dysponują Wi-Fi na pokładzie. Aż 81 proc. całej międzykontynentalnej floty KLM wyposażone jest w bezprzewodowy Internet. Proces przystosowywania maszyn szerokokadłubowych do potrzeb klientów ma zakończyć się w 2022 roku.
Tagi
klm wi-fi

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy