Jeszcze więcej wakacyjnych tras od LOT-u z całej Polski

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
22 kwietnia 2021 15:45
2 komentarze
14 nowych wakacyjnych tras PLL LOT z 6 polskich lotnisk. Na liście ogłoszonych kierunków znajdziemy m. in. kurorty w Gruzji i Czarnogórze.
Reklama

Od 17 czerwca LOT zacznie uruchamiać kilkanaście nowych tras wakacyjnych z 6 polskich miast. Wśród nowości znajdziemy klasyki, m. in Hiszpanię, Chorwację i Grecję, ale także Gruzję oraz Czarnogórę.

Coraz szybsze tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy. Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną oraz popyt na poszczególnych kierunkach. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. handlowych.

Najwięcej kierunków, bo aż siedem, Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą z Katowic.

Z Warszawy oraz Wrocławia PLL LOT ogłosiły po dwa nowe połączenia, natomiast Gdańsk, Poznań i Rzeszów zyskały jeden wakacyjny kierunek.
– Oprócz nowych kierunków wakacyjnych, latem LOT będzie obsługiwał dostępne już w systemach rezerwacyjnych połączenia sezonowe m.in. na Zakintos, do Kalabrii, do Skopje i Ochrydy w Macedonii, Tirany, Rodos, Palermo, do Olbii, na Maltę, na Santorini, Korfu, Ibizę, do Heraklionu, do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu i Lubljany. Ich start planowany jest na 28 maja br. Rejsy wakacyjne oznaczone są numerami LO8XXX i obsługiwane nowoczesnymi samolotami Boeing 737 – czytamy w komunikacie prasowym PLL LOT.

Polski narodowy przewoźnik nie wyklucza, że wkrótce doda kolejne wakacyjne połączenia, jednak docelowy kształt siatki połączeń w sezonie letnim ma być uzależniony przede wszystkich od sytuacji epidemicznej w Europie i na świecie.

Fot.: materiały prasowe, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2021-04-23 20:08   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Wliczajac lotniska krajowe (bez WMI i LCJ) oraz sezonowe trasy, letnia siatka LOTu obejmuje lacznie ponad 100 lotnisk w opublikowanym rozkladzie. Ta liczba pomija obslugiwane latem (krocej lub dluzej) BOM, TSN, PUJ, POP, CUN oraz ciagle zawieszone PEK, PKX, SIN, KUN, PLQ, HRK, OZH, DME. Slowem , niezle.
WsciekłaGrażka 2021-04-22 16:21   
WsciekłaGrażka - Profil WsciekłaGrażka
Brawo Preses Milczarski!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama