Kolejna arabska linia poleci do Izraela

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
20 kwietnia 2021 11:40
1 komentarz
Linia lotnicza Gulf Air poinformowała o rozpoczęciu lotów do Tel Awiwu. Narodowy przewoźnik Bahrajnu rozpoczął już sprzedaż biletów.
Reklama

Pierwsze loty z Bahrajnu na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie zaplanowane zostały na 3 czerwca br. Połączenie będzie się odbywało dwa razy w tygodniu. Gulf Air to kolejna linia znad Zatoki Perskiej, która w ostatnim czasie ogłosiła uruchomienie lotów do Izraela, po znacznym ociepleniu stosunków między rządem w Jerozolimie a krajami arabskimi.

Lot o numerze GF972 będzie startował z Bahrajnu o godzinie 9:00, a po niecałych trzech godzinach wyląduje w Izraelu. Rejsy powrotne zaplanowane są na godzinę 15:20, a samolot w Bahrajnie wyląduje po niecałych dwóch i pół godzinach.Gulf Air na tej trasie wykorzysta airbusa A320neo, którego kabina składa się z 16 foteli Falcon Gold kwalifikowanych jako klasa biznes oraz 120 miejsc w klasie ekonomicznej.

Od czasu ocieplenia stosunków między Izraelem a krajami arabskimi wiele linii uruchomiło bądź zapowiedziało uruchomienie połączeń do Izraela. We wrześniu zeszłego roku Israir poleciał z Izraela do Bahrajnu. Dwa miesiące później linie flydubai wykonały pierwszy komercyjny lot między Dubajem a Tel Awiwem. W grudniu ubiegłego roku narodowy przewoźnik izraela - El Al również poleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W kwietniu br. Etihad również zainaugurował połączenia z ZEA do Izraela, jednak w przypadku tej linii lotniskiem bazowym jest Abu Dhabi.
Reklama

Ostatnie komentarze

WsciekłaGrażka 2021-04-22 22:43   
WsciekłaGrażka - Profil WsciekłaGrażka
Oh, szefowa stewardes w Enter Air swego czasu chciała zrobić z Entera drugi Gulf Air. Zachwycona swoim doświadczeniem 6 miesięcy pracy w arabskiej linii. Czy się udało, warto ocenić samemu, ale system donosów wprowadziła.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama