Turyści utknęli w Punta Cana. Zepsuł się lotowski dreamliner

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
16 kwietnia 2021 14:42
1 komentarz
Na wylot z Dominikany do Katowic od ponad 40 godzin czekają turyści, którzy utknęli na lotnisku w Punta Cana. Ich lot obsłużyć ma dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT.
Reklama

Lotowski dreamliner, obsługujący czarterowy rejs, miał wylecieć z lotniska Punta Cana do Katowic-Pyrzowic 2 dni temu. Od tego momentu wylot jest ciągle przekładany.

"Najpierw samolot SP-LRE zepsuł się w Katowicach, skąd pasażerowie odlecieli samolotem zastępczym po około siedmiu godzinach opóźnienia. Następnie dreamliner miał zabrać pasażerów z Punta Cana do Katowic, ale niestety zepsuł się na Dominikanie. Samolot miał wylądować w Katowicach 15 kwietnia o 7:40, niestety do tej pory nawet nie wystartował z Punta Cana" - alarmuje nasz Czytelnik poprzez platformę "Daj znać".


- W tej chwili trwa naprawa samolotu, jednak mechanicy sygnalizują, że czynności mogą się przedłużyć. Najważniejsze dla nas jest przywiezienie pasażerów do Katowic, stąd decyzja o wysłaniu samolotu zastępczego, który wystartował o godzinie 13:00 z Warszawy - przekazało nam biuro prasowe przewoźnika.

Przed startem z Punta Cana została zdiagnozowana usterka hamulców. Niezbędna część została dostarczona ze Stanów Zjednoczonych. Po dokonaniu czynności celnych mechanicy przystąpili do pracy.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy LOT-u pasażerowie na lotnisku otrzymali dwa posiłki, a po decyzji o przełożeniu rejsu zostali przetransportowani do hotelu, gdzie przebywać będą do odlotu samolotu SP-LRH. Jego lądowanie w Punta Cana przewidywane jest o 16:40 czasu lokalnego.

Reklama

Ostatnie komentarze

WsciekłaGrażka 2021-04-16 16:04   
WsciekłaGrażka - Profil WsciekłaGrażka
Bezpieczeństwo przede wszystkim.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama