Gmina Kosakowo kupi Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
16 kwietnia 2021 10:22
Wszystko wskazuje na to, że za ponad 7 miliona złotych będącą w upadłości spółkę Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo odkupi od syndyka gmina Kosakowo.
Reklama

Oferta kosakowskiego samorządu była jedyną złożoną w zakończonym przetargu i od 13 kwietnia br. czeka na uprawomocnienie się postanowienia komisji.

- Zatwierdzenie wyboru gminy Kosakowo jako nabywcy przedsiębiorstwa upadłego Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo Spółka z o. o. w upadłości likwidacyjnej niewątpliwie zakończy toczące się od 2014 r. postępowanie upadłościowe spółki – mówi wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek. – Docelowo doprowadzi również do rozwiązania rozpatrywanego obecnie przez Komisję Europejską zagadnienia niedozwolonej pomocy publicznej, ale przede wszystkim spowoduje uruchomienie lotniskowej i okołolotniskowej działalności na terenie po upadłym przedsiębiorstwie z zachowaniem zasad konkurencyjności i wolnorynkowości.


Zaangażowanie sąsiedniego samorządu gminy Kosakowo w sprawę lotniska jest dla nas pozytywnym sygnałem, który daje nadzieję na to, iż w niedalekiej perspektywie port lotniczy będzie mógł działać zgodnie z nowym przeznaczeniem. Dla Gdyni priorytetem zawsze było uruchomienie na lotnisku cywilnej działalności lotniczej. Warto przypomnieć iż, od początku istnienia spółki to miasto Gdynia ponosiło zdecydowaną większość nakładów inwestycyjnych, a Kosakowo tylko zwiększało stopniowo swoje udziały przez konwersję czynszu dzierżawnego. Teraz czas, by i Kosakowo zaangażowało się finansowo – czytamy komentarz Katarzyny Gruszeckiej-Spychały, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama