Wizz Air wchodzi do Banja Luki

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 kwietnia 2021 10:00
Wizz Air już wkrótce rozpocznie loty z trzeciego w swojej siatce połączeń miasta w Bośni i Hercegowinie. Poleci stamtąd na czterech europejskich kierunkach.
Reklama

Tani węgierski przewoźnik rozpocznie loty z Banja Luki w Bośni i Hercegowinie. Linia poleci stamtąd do czterech europejskich miast: Dortmundu, Bazylei, Eindhoven oraz Malmö. Pierwsza maszyna w malowaniu Wizz Air wyląduje w Banja Luce 3 czerwca.
Loty na wszystkich czterech trasach będą odbywać się po dwa razy w tygodniu. Rejsy będą obsługiwane maszynami Airbus A320 lub A321. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika i u pośredników.


Banja Luka to trzecie, po Sarajewie i Tuzli, miasto w bałkańskim kraju, do którego poleci Wizz Air. Co ciekawe, Bazylea, Eindhoven i Dortmund będą obsługiwane przez przewoźnika ze wszystkich trzech miast Bośni i Hercegowiny, natomiast loty do Malmö będą odbywać się z Tuzli oraz Banja Luki.

W Banja Luce obecny jest także Ryanair – na pokładzie irlandzkiego przewoźnika w sezonie letnim będzie można polecieć stamtąd do Bergamo, Berlina–Brandenburg, Brukseli–Charleroi, Göteborga, Frankfurtu–Hahn, Monachium–Memmingen oraz Wiednia.

Port lotniczy w Banja Luce obsłużył w 2019 r. niemal 150 tys. pasażerów (+314 proc. względem 2018 r.), natomiast w 2020 r. było to już jedynie 43,8 tys. pasażerów (–70,7 proc.).

Fot.: materiały prasowe, Wizz Air
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama