Ryanair przywróci połączenia ze Szczecina

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 kwietnia 2021 09:43
Port lotniczy w Goleniowie poinformował, że już w maju Ryanair przywróci ze Szczecina kilka kluczowych tras. Pasażerowie ponownie będą mogli udać się w podróż do Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na drugi koniec Polski.
Reklama
W dobie pandemii i ograniczeń w podróżowaniu szczecińskie lotnisko praktycznie opustoszało. Obecnie wykonywane są stamtąd pojedyncze rotacje przede wszystkim na krajowej trasie do Warszawy, a liczbę dziennych operacji można bez trudu wskazać na palcach jednej ręki. Taki stan rzeczy ma się jednak zmienić w najbliższych miesiącach. W maju do Szczecina na dobre powróci Ryanair, który od razu zaoferuje pasażerom z zachodniej Polski szereg połączeń, które przed wybuchem epidemii cieszyły się dużą popularnością. Najwcześniej do siatki połączeń z Goleniowa wróci krajowa rotacja do Krakowa, której inauguracja zaplanowana jest na 2 maja br. Trasa wykonywana będzie w każdy czwartek i niedzielę. 17 maja wystartują loty do Dublina w Irlandii, które również będą odbywały się dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki). Dzień później do oferty irlandzkiego przewoźnika powróci trasa do Londynu Stansted. Połączenie do stolicy Wielkiej Brytanii realizowane będzie trzykrotnie na przestrzeni tygodnia (wtorki, czwartki oraz soboty) a od lipca nawet pięć razy w tygodniu (dodatkowe rotacje w piątki i niedziele). Z kolei 20 maja pierwsi podróżni odlecą do Liverpoolu. Wszystkie cztery kierunki zostały uwzględnione w rozkładzie lotów Ryanaira przynajmniej do końca sezonu zimowego 2022.


W najbliższym czasie nie tylko Irlandczycy ponownie zameldują się w Szczecinie. Na przełomie maja i czerwca na lotnisko planuje powrócić także Wizz Air wraz z lotami do Oslo, Bergen i Stavanger w Norwegii oraz Lwowa na Ukrainie. Przed wakacjami również linie Norwegian wznowią operacje lotnicze z Goleniowa do Oslo. Największą niewiadomą wciąż pozostaje natomiast połączenie skandynawskiego przewoźnika SAS do Kopenhagi, którego start został odroczony w czasie przynajmniej do listopada.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy