Jet2.com przedłuża zawieszenie wszystkich lotów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 kwietnia 2021 10:00
Linie lotnicze Jet2.com, wraz z biurem podróży Jet2holidays, po raz kolejny poinformowały o przedłużeniu zawieszenia wszytskich rejsów i sprzedaży pakietów wakacyjnych.
Reklama

Jet2.com przedłużyło zawieszenie swoich lotów do 23 czerwca 2021 r. – poinformowano w piątek (9.04). Tym samym zawieszone pozostają także wszystkie wycieczki i wakacje w ramach działalności Jet2holidays, drugiego co do wielkości touroperatora w Wielkiej Brytanii.

Decyzja o dalszym wstrzymywaniu działalności zapadła po ogłoszeniu przez rząd w Londynie planów poluzowania i zniesienia restrykcji dotyczących podróży zagranicznych. Jet2.com uważa, że przedstawione informacje są zbyt niejasne, aby na ich podstawie planować start połączeń lotniczych i wakacji.

Poświęciliśmy trochę czasu na przestudiowanie Global Travel Taskforce i jesteśmy bardzo rozczarowani brakiem jasności i szczegółów. Po kilku tygodniach obmyślania, jak wznowić działalność, uważamy że w planach rządowych brakuje jasnych kryteriów i szczegółów dotyczących wznowienia podróży międzynarodowych. W rzeczywistości zasady są praktycznie takie same jak sześć miesięcy temu – skomentował Steve Heapy, dyrektor generalny Jet2.com.


Początkowo Jet2.com, wraz z innymi brytyjskimi touroperatorami, odwołał wszystkie swoje loty do 25 marca 2021 r., a następnie przewoźnik z siedzibą w Leeds planował wznowić rejsy 17 maja, kiedy z Manchesteru miały wystartować loty na Fuerteventurę, a z Glasgow rejs do Alicante. Zgodnie z najnowszymi informacjami, zawieszenie zostaje jednak przedłużone przynajmniej do 23 czerwca włącznie.

Wiemy, jak bardzo nasi klienci pragną udać się na zasłużony urlopy – widzimy rosnący popyt po liczbie zapytań ze strony mieszkańców Wielkiej Brytanii. Staramy się jednak prowadzić firmę odpowiedzialnie, czego nie są w stanie zagwarantować rządowe zalecenia i plany na najbliższą przyszłość – dodał Heapy.

Fot.: materiały prasowe, Jet2.com

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama