Flyr, czyli kolejna nowa linia w Norwegii

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 kwietnia 2021 10:00
Flyr to norweski lotniczy start-up, który ma wystartować jeszcze przed najbliższymi wakacjami.
Reklama

Linia lotnicza Flyr rozpocznie sprzedaż biletów lotniczych pod koniec maja 2021 r. Pierwszy samolot przewoźnika ma polecieć z Oslo–Gardermoen do Tromsø już 30 czerwca. Jak zapewnia kierownictwo, pomimo pandemii koronawirusa Flyr będzie sukcesem, a data startu rejsów jest dostosowana do rządowego planu zakończenia lockdownu.

Według obecnych planów, Flyr będzie obsługiwał wiele norweskich miast, a także lubiane przez Norwegów wakacyjne miejsca w Europie, w tym Malagę, Alicante i Niceę. Przewoźnik ma stale zwiększać liczbę kierunków i samolotów – w dalszej perspektywie planuje flotę obejmującą 28-30 maszyn.


Pierwsze dwa samoloty Boeing 737-800 dla Flyr zostaną dostarczone w maju, a kolejne już w czerwcu – będą to ok. ośmioletnie maszyny wyposażone w 189 miejsc, latające wcześniej dla tureckich tanich linii lotniczych Pegasus. Do jesieni flota ma zostać powiększona do nawet 10 samolotów. W tym czasie przewoźnik będzie rekrutować i szkolić pilotów oraz personel pokładowy.

Firma zatrudnia obecnie 45 pracowników – do końca roku ma to być już około 350 osób.

Inną norweską linią, która ma zacząć działać w najbliższym czasie, są Norse Atlantic Airways, które zakontraktowały leasing maszyn Boeing 787 po Norwegian Air Shuttle. Przewoźnik chce powtórzyć model biznesowy, który nie sprawdził się u jego poprzednika.

Fot.: Flyr
Reklama
Tagi
flyr norwegia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama