Kraków: Będziemy dążyć do jak najszybszego zrealizowania inwestycji

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 kwietnia 2021 16:14
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uchyliła wczoraj (8.04) w całości decyzję środowiskową dla rozbudowy drogi startowej na krakowskim lotnisku. Poprosiliśmy biuro prasowe lotniska w Balicach o komentarz.
Reklama

- GDOŚ uchyliła decyzję środowiskową, o czym dowiedzieliśmy się z zawiadomienia GDOŚ, do spółki nie dotarła jeszcze jednak treść stosownej decyzji wraz z uzasadnieniem - mówi Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport.

Wcześniej 16 marca br. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie uchyliła rygor o natychmiastowej wykonalności dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa nowej drogi startowej na lotnisku Kraków-Balice opierając swoją decyzję na zastrzeżeniach wobec pracy podległych Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w Warszawie jednostek, w tym – względem RDOŚ Kielce

- Sprawa dotycząca uwarunkowań środowiskowych budowy nowej drogi startowej procedowana jest od prawie 5 lat. W roku 2018 o przeniesieniu sprawy z RDOŚ Kraków do RDOŚ w Kielcach zadecydowała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na wniosek Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, wyłączając go z udziału w prowadzeniu postępowania. Do jego dalszego procedowania wyznaczony został Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach. W tym czasie Kraków Airport odpowiadał na wszystkie zastrzeżenia i wnioski o uzupełnianie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko a także uczestniczył w otwartych dyskusjach i rozprawach administracyjnych przy obecności strony społecznej - mówi Vince.


Uchylenie rygoru natychmiastowej wykonalności wydanego przez RDOŚ w Kielcach w 2019 r. oraz uchylenie samej decyzji i przekazanie jej do ponownego rozpatrzenia przez pierwszą instancję niewątpliwie wpłynie na harmonogram realizacji ważnej dla Małopolski i Krakowa inwestycji.

- Szerszy komentarz ze strony Kraków Airport będzie możliwy po zapoznaniu się z treścią decyzji GDOŚ, która jak dotąd nie wpłynęła - przekonuje Vince, dodając, że niezależnie od przedłużających się procedur środowiskowych Kraków Airport konsekwentnie będzie dążyć do jak najszybszego zrealizowania wszystkich inwestycji ujętych w Planie Generalnym w tym także nowej drogi startowej i już zostały podjęte w tej sprawie stosowne kroki w celu uzyskania ponownej decyzji środowiskowej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama