Norse Atlantic Airways otrzyma maszyny po Norwegianie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
08 kwietnia 2021 09:00
Norse Atlantic Airways, kopia Norwegian Air Shuttle, zakontraktowała leasing maszyn Boeing 787. Przewoźnik chce powtórzyć model biznesowy, który nie sprawdził się u jego poprzednika.
Reklama

Pod koniec marca br. linie Norse Atlantic Airways podpisały umowę z irlandzką firmą leasingową AerCap, której przedmiotem jest dziewięć maszyn Boeing 787 Dreamliner.

Sześć samolotów to wersja 787-9, natomiast trzy pozostałe to 787-8. Najprawdopodobniej będą to te same samoloty, które wcześniej latały dla Norwegiana. Jak zapewniają szefowie nowego przewoźnika, maszyny zostały pozyskane na bardzo dobrych warunkach. Norweskie media podaję, że mogła to być nawet połowa rynkowej ceny.

Pierwsze boeingi mają zostać dostarczone jeszcze przed końcem 2021 r., z kolei ostatni z nich ma przylecieć do Norwegii nie później niż do końca I kwartału 2022 r. Linie planują obsługiwać amerykańskie kierunki z baz w Londynie, Oslo i Paryżu.


Norse Atlantic Airways to najnowsza norweska linia lotnicza, która planuje rozpocząć działalność do grudnia 2021 r. Nowy przewoźnik został założony przez Bjorna Kljosa, Bjorna Kise i Bjorna Tore Larsena, którzy do niedawna zajmowali najwyższe stanowiska w Norwegian Air Shuttle i OSM Aviation.

Kierownictwo chce aby Norse Atlantic Airways wypełniły lukę po Norwegianie i uruchomiły tanie loty transatlantyckie, po tym jak przewoźnik ten ogłosił w połowie stycznia 2021 r., że ​​porzuca połączenia dalekiego zasięgu, aby skupić się na norweskich lotach krajowych, rejsach wewnątrz Norwegii, Skandynawii oraz na kluczowych kierunkach europejskich, ponieważ rynek lotów dalekodystansowych okazał się dla linii nierentowny.

Norse Atlantic rozpoczęły już także rekrutację personelu pokładowego. Dzięki emisji i sprzedaży akcji firmie udało się zebrać na nowy projekt 1,275 mld koron norweskich (ok. 579,2 mln złotych).

Fot.: Norwegian
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama