Wizz Air poleci do Chin?

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
07 kwietnia 2021 12:32
Podczas wizyty w Kazachstanie Péter Szijjártó, węgierski minister spraw zagranicznych poinformował, że planowane jest uruchomienie trasy między Budapesztem, Nur-Sultanem i Pekinem. Trasę miałby obsługiwać Wizz Air.
Reklama

Informację podał portal Budflyer powołując się serwis informacyjny Kazinform. Według informacji serwisu, trasa miałaby być obsługiwana przez Wizz Air.

Wizz Air planuje wznowienie lotów między Kazachstanem a Węgrami już latem br. - poinformował o tym we wtorek (6.03) Szijjártó na konferencji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Republiki Kazachstanu. Loty między Budapesztem a Nur Sultanem mają zostać wznowione w czerwcu. Minister dodał też, że lądowanie w Nur-Sułtan, będzie międzylądowaniem na trasie z Budapesztu do Pekinu.


Szijjártó nie sprecyzował dokładnie o jaką linię chodzi. Jednak Wizz Air obsługiwał już wcześniej trasę do Kazachstanu i jest wysoce prawdopodobne, że to właśnie on miałby latać do Nur-Sułtanu i dalej do Pekinu. Jak wskazuje Budflyer inną, mniej prawdopodobną opcją są chińskie linie lotnicze. Bezpośrednie loty do Pekinu z Budapesztu nie był dostępny od marca ubiegłego roku z powodu pandemii. Trasę obsługiwała Air China z międzylądowaniem na lotnisku w Mińsku. Linia latała do Budapesztu cztery razy w tygodniu latem i trzy razy w tygodniu zimą.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama